مطالب پیشنهادی:
اقامتگاه بوم گردی ریتون سام – الیگودرز

اقامتگاه بوم گردی ریتون سام در شهرستان الیگودرز استان لرستان و در کیلومتر ۲۰ جاده شول آباد و در مجاور دریاچه زیبای خان آباد واقع شده است. این اقامتگاه بر دامنه های سر سبز اشترانکوه قرار دارد که یکی از مهم ترین مناطق گردشگری و طبیعت گردی استان لرستان به شمار می رود.

امکانات و خدمات ارائه شده

اقامتگاه سنتی ریتون سام دارای ۱۶ باب اتاق و ۲ سوئیت است که به صورت کاملا سنتی تزئین و چیدمان شده و شامل تمام امکانات رفاهی از قبیل تخت خواب، یخچال، تلویزیون، شومینه و اجاق گاز می باشند. سوئیت های این اقامتگاه همگی دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی بوده و ساکنین اتاق ها می بایست از سرویس بهداشتی و حمام مشترک استفاده کنند. از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقاکتگاه می توان به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به انگلیسی، حمام مشترک، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، راهنمای تور گردشگری، سیستم های گرمایشی و سرمایشی اشاره کرد.

در آشپزخانه و رستوران سنتی اقامتگاه بوم گردی ریتون سام می توانید انواع غذاهای سنتی ایرانی و غذاهای محلی نظیر شامی کوو خرم‌ آباد، دلمه برگ مو بروجرد، خورش کلیه‌ ترش، دنو رو، خورش سیب درختی، آش پرشکه و خورش قلیه ترشبه به همراه سالاد و ترشی های مختلف سفارش داده و علاوه بر آن در فضای سرسبز و دلنشین محوطه این اقامتگاه می توانید از نوشیدن چای و انواع دمنوش های گیاهی در کنار خانواده لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری منطقه

گردشگران با اقامت در این خانه بومی، می توانید به همراه تور های گردشگری اقامتگاه، از منابع طبیعت گردی این منطقه ی زیبا از جمله آبشار آب سفید، دشت لاله های واژگون، قبرستان شیرسنگی، آبشار چکان و تونل برفی ازنا دیدن کنید. گفتنی است بهترین فصل سفر به این منطقه بهار است زمانی که دشت های سرسبز این منطقه با انواع گل های سرخ خود چشم نوازی می کند.
از جمله بخش های لذت بخش اقامت در این اقامتگاه می توان به وجود چادر های عشایری اشاره کرد که می توانید یک شب را با گذراندن در چادر عشایر مهمان نواز آن منطقه، از پذیرایی سنتی و ساده آن ها لذت ببرید و بیش از پیش با سبک زندگی عشایری آشنا شوید.

حاجری زینب
[ زینب حاجری ]

کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی
نایب رئیس شرکت پژوهشی - آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *