مطالب پیشنهادی:

از عواملی که سبب تاسیس شرکت پژوهشی- آموزشی گردشگری «کاسیت نشینان زاگرس» شد، ضعف در امور آموزشی به لیدرتورها در استان بود، از جمله تخریب محیط زیست و حتی از بین رفتن پوشش گیاهی مناطق خاص و بکر استان توسط هجمه مسافران از طریق برنامه ریزی لیدرتورها، زیرا مهمترین موضوع برای لیدرتورها درآمد زایی است تا این موضوع که نگاهی به حفظ محیط زیست داشته باشند. به عنوان نمونه موضوعی که قابل ذکر است، در استان لرستان که پایتخت اکوتوریسم و ژئوتوریسم است، آموزش اکوتوریسم بسیار موثر است، زیرا بدین معنی است: اکوتوریسم سفری مسئولانه به طبیعت است و تنها آثار به جا مانده از گردشگر، جای پای او است و هدیه ایی که گردشگر از طبیعت با خود حمل می کند، عکس گرفتن از طبیعت است.

این شرکت به همت اساتید و با حمایت های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان (دکتر مهدی رضایی نژاد) در سازمان بسیج علمی مستقر شده است.

این شرکت سعی برآن دارد تا در زمینه صنعت گردشگری در استان و حتی فراتر از استان فعالیت خود را شروع وگسترش دهد و به لطف خداوند متعال شاهد ارتباطات مثبت و موثری است از جمله:

-برقراری و تقویت حکمروایی گردشگری با هدف تعامل بیشتر و موثرتر دستگاه ها، سازمان ها، انجمن های مردم نهاد و فعالان

– برقرار کردن ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  سازمان اردویی و گردشگری سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، اداره کل محیط زیست، اداره کل منابع طبیعی، اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی، شهرداری، دانشگاه ها، پزوهشگران و فعالان امر می باشد.

لازم بذکر است از مواردی که سبب شد، اساتید هیات علمی دانشگاه های استان و کارشناسان و متخصصین از ادارات مرتبط با گردشگری گرد هم آیند،

در بخش پژوهش نیز اقدامات اولیه به جهت دریافت درجه مطالعاتی به عنوان شرکت مشاور در سازمان برنامه بودجه کل کشور اتخاذ شده است و ان شاء الله طی ماه های آتی درجه مطالعاتی شرکت مشاور نیز دریافت خواهد شد.

این شرکت به همت اعضای هیات علمی دانشگاه ها و با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان  با دلسوزی پیش می رود تا در آینده نزدیک شاهد آموزش های صحیح و استفاده و بهره مندی صحیح از منابع طبیعی و خدادادی لرستان باشیم و الگویی باشد که گام های بلند و موثری در پیشبرد اهداف عالیه توسعه پایدار صنعت گردشگری برداشته شود.

[ زینب حاجری ]

کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی
نایب رئیس شرکت پژوهشی - آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط
این دسته بندی نوشته دیگری ندارد!

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.