مطالب پیشنهادی:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در نخستین همایش ملی مدل‌ها و روش‌های توانمندسازی گردشگری لرستان گفت: «در راستای ارتقای دانش‌بنیان زیرساخت‌های گردشگری استان، برای اولین بار، نرم‌افزار معرفی و راهنمای جاذبه‌های گردشگری استان لرستان طراحی شده که به دو زبان فارسی و انگلیسی است».

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، دکتر عطا حسن‌پور در این همایش که روز شنبه، ۲۰ اسفندماه با همکاری سازمان بسیج اساتید استان لرستان، دانشگاه لرستان، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان، استانداری لرستان، اداره کل میراث فرهنگی استان لرستان و برخی دیگر از سازمان‌ها و نهادهای استان در سالن اجتماعات شهید شکوهی دانشگاه لرستان برگزار شد تشریح کرد: «هر گردشگری که به استان لرستان سفر می‌کند می‌تواند از این نرم‌افزار معرفی‌کننده جاذبه‌های گردشگری استان و راهنمای هدایت‌کننده به این جاذبه‌ها استفاده کند».

دکتر حسن‌پور افزود: «بحث تبلیغات و بازاریابی یک بحث مهم برای رونق گردشگری استان لرستان است».

وی اظهار داشت: «میزهای تخصصی گردشگری برای استان‌ها تعریف شده است؛ سهم استان لرستان از این میزهای تخصصی، میز گردشگری کشاورزی و میز تخصصی ژئوتوریسم لرستان است».

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ادامه داد: «با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نخستین همایش تخصصی گردشگری کشاورزی را با یاری سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار کردیم».

دکتر حسن‌پور بیان کرد: «ما در این مسیر در ابتدای راه هستیم؛ زیرساخت‌ها ضعیف هستند ولی ما همه کوشش خود را برای رسیدن به وضعیت مطلوب انجام می‌دهیم».

وی تصریح کرد: «تلاش کرده‌ایم یک مربع گردشگری بین استان‌های غربی کشور تشکیل بدهیم تا بتوانیم یک چرخه اقتصاد گردشگری ایجاد کنیم».

دکتر حسن‌پور اظهار داشت: «کوشش ما این است با همکاری استان‌های غربی کشور، محور گردشگری غرب کشور را تشکیل بدهیم».

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ادامه داد: «برنامه‌ریزی کرده‌ایم در بخش بین‌الملل، خبرنگاران خارجی مقیم کاری ایران هم به لرستان بیایند تا جاذبه‌های گردشگری استان لرستان به خارج از کشور معرفی شوند».

گزارش تصویری

[ زینب حاجری ]

کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی
نایب رئیس شرکت پژوهشی - آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.