مطالب پیشنهادی:

این متن با تلاش و همت بانو زینب حاجری، نائب رئیس شرکت پژوهشی – آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس در طول یک ماه (آبان ماه 1399) ترجمه شده است.

بررسی اجمالی تأثیرات کشورها و واکنش های سیاست ها به بیماری همه گیر COVID-19

توجه: این ضمیمه بر اقدامات سیاستی هدف گردشگری متمرکز است. مشاغل گردشگری همچنین از اقدامات محرک اقتصادی کلی به شدت بهره مند می شوند. اقدامات سیاسی ذکر شده در این ضمیمه ، مگر در مواردی که گفته شده باشد، ورودی هایی بود که کشورها در پاسخ به نظرسنجی از کشورهای عضو OECD و کشورهای شریک ارسال می کردند و بر اساس نسخه قبلی این مقاله ارائه شده بودند.

استرالیا

دولت استرالیا یک سری بسته های محرک اقتصادی را اعلام کرده است. عناصر خاص گردشگری شامل پشتیبانی از هواپیمایی، معافیت از هزینه برای مقاصد گردشگری و پشتیبانی از جریان پول برای SME ها است. این اقدامات در زیر بیان شده است.

هواپیمایی

 • مساعدت شبکه هوایی منطقه ای: 198 میلیون استرالیا برای کمک به خطوط هوایی تجاری داخلی برای حفظ سطح پایه اتصال از طریق شبکه مسیرهای منطقه ای خود فراهم می کند. این از خدمات مهم هوایی متصل به منطقه استرالیا به حمل بار ، آزمایش پزشکی ، تجهیزات و پرسنل ضروری پشتیبانی می کند.
 • مساعدت بودجه خطوط هوایی منطقه ای: 100 میلیون استرالیا برای کمک مالی به ارائه دهندگان خدمات هوایی داخلی کوچکتر منطقه برای کمک به مدیریت مسائل مربوط به گردش پول که ممکن است در اثر تأثیر ویروس کرونا تجربه کنند ، فراهم می کند. این به این ارائه دهندگان خدمات کمک می کند تا ارتباطات اساسی را برای جوامع منطقه ای و از راه دور حفظ کنند.
 • بسته هواپیمایی امداد شامل بازپرداخت و چشم پوشی مستمر از طیف وسیعی از هزینه های دولت برای صنعت از جمله مالیات بر ارزش افزوده سوخت هواپیما، هزینه های سرویس های هوایی برای عملیات هواپیمایی داخلی و اتهامات امنیتی هواپیمایی داخلی و منطقه ای است. هزینه کل اقدامات 715 میلیون استرالیا با سود پیش بینی شده 159 میلیون استرالیایی است که برای بازپرداخت هزینه های قابل پرداختی که از 1 فوریه 2020 توسط شرکت های هواپیمایی داخلی پرداخت می شود، به شرکت های هواپیمایی پرداخت می شود.
 • بسته کمک مالی شرکت هواپیمایی استرالیا: اقدامات کمک مالی مالی خطوط هوایی استرالیا (برنامه) بیش از 6 ماه از 1 آوریل 2020 تا 30 سپتامبر 2020 اجرا می شود. بسته اقدامات شامل بازپرداخت و معافیت مستمر از طیف وسیعی از هزینه های دولت برای صنعت است از جمله مالیات غیر مستقیم سوخت هواپیمایی ، شرکت هواپیمایی ایرسرویس استرالیا هزینه های شرکت هواپیمایی داخلی و اتهامات امنیتی هواپیمایی داخلی و منطقه ای را متهم می کند. هدف این برنامه کاهش پایه هزینه ای است که خطوط هوایی تجاری با آن روبرو هستند، بهبود توانایی مالی پروازهای برنامه ریزی شده و تجاری.

صادرات

 • تقویت بودجه EMDG: دولت 49.8 میلیون AUD اضافی به برنامه کمک های توسعه بازار صادرات (EMDG) در سال مالی 2019-20-20 تزریق می کند ، به صادر کنندگان و مشاغل گردشگری اجازه می دهد تا هزینه های اضافی برای بازاریابی محصولات و خدمات خود را دریافت کنند. سراسر دنیا.
 • تسهیلات سرمایه گذاری صادراتی COVID-19: تسهیلات 500 میلیون استرالیایی استرالیا برای کمک به صادرکنندگان استرالیایی که قبلاً سودآوری داشتند و تجارت آنها تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته است. صادرکنندگان می توانند از طریق تسهیلات به وام هایی از 250 000 AUD تا 50 میلیون AUD دسترسی داشته باشند.

معافیت

 • پارک های ملی مشترک المنافع – چشم پوشی از هزینه ها: از 16 مارس تا 31 دسامبر سال 2020، دولت استرالیا از 11.2 میلیون استرالیا برای ورود به پارک های ملی بودری، کاکادو و اولورو-کاتا توجوتا صرف نظر می کند. ورود به پارک رایگان، انگیزه های اضافی را برای مسافران فراهم می کند تا از این مقاصد برجسته، پس از رفع محدودیت های سفر ، بازدید کنند.
 • علاوه بر این، حداکثر 772000 AUD برای کمک به مشاغل فعال در پارک های ملی مشترک المنافع با تخفیف موقت از هزینه های مجوز و هزینه های مجوز دریافت شده توسط مدیر پارک های ملی برای دوره 1 ژانویه 2020 تا 31 مارس 2021 و تأمین اجاره در دسترس است. کمک به مستاجران باغ گیاه شناسی ملی استرالیا مطابق با سیاست کمک هزینه اجاره دولت استرالیا.
 • انصراف موقت از تغییر مدیریت محیط زیست برای پارک دریایی Great Barrier Reef: این طرح 8.1 میلیون AUD موقتاً از هزینه مدیریت محیط زیست (EMC) برای پارک دریایی Great Barrier Reef تا 31 دسامبر 2020 چشم پوشی می کند. ژانویه سال جاری در حدود 3 میلیون استرالیا استراحت بیشتر برای صنعت منجر خواهد شد. علاوه بر این، دولت تا 30 ژوئن 2021 از هزینه مجوز اپراتور گردشگری Marine Park چشم پوشی می کند.

SME ها

 • پرداخت: دولت از پرداخت یارانه دستمزد تقاضا محور حمایت می کند. این کمک می کند تا مشاغل استرالیایی ، از جمله در صنعت گردشگری ، تحت تأثیر قابل توجه COVID-19 برای تأمین هزینه های دستمزد کارکنان خود. تخمین زده می شود که حمایت دولت از طریق این پرداخت حدود 70 میلیارد استرالیا باشد.
 • طرح تضمین SME: دولت از حداکثر 40 میلیارد AUD وام به SME ها با گردش مالی کمتر از 50 میلیون AUD ، از جمله بازرگانان منفرد و سازمان های غیر انتفاعی پشتیبانی خواهد کرد ، دولت تا 50 درصد وام های جدید را تضمین می کند. مسائل مربوط به وام دهندگان واجد شرایط تا 30 سپتامبر 2020.
 • حمایت از کارآموزان و کارآموزان: دولت از تجارت کوچک حمایت می کند تا کارآموزان و کارآموزان خود را حفظ کند. کارفرمایان واجد شرایط می توانند تقاضای یارانه دستمزد 50 درصد دستمزد کارآموز یا کارآموز پرداخت کنند که طی 9 ماه از 1 ژانویه 2020 تا 30 سپتامبر 2020 پرداخت شود. درصورتی که یک تجارت کوچک قادر به حفظ یک کارآموز نباشد ، یارانه به یک کارفرمای جدید
 • پشتیبانی از جریان نقدی برای شرکت های SME: دولت به طور موقت از جریان نقدی پشتیبانی می کند به مشاغل کوچک و متوسط ​​و موسسات غیرانتفاعی که در رکود اقتصادی مرتبط با COVID-19 (ویروس کرونا ویروس جدید) کارمند استخدام می کنند. این کار از طریق دو مجموعه افزایش جریان نقدی انجام می شود که از 28 آوریل 2020 برای حمایت از کارفرمایان برای حفظ کارمندان ارائه می شود.
 • دولت هنگامی که مشاغل واجد شرایط اظهارنامه فعالیت خود را ارائه می دهند ، افزایش جریان نقدی بدون مالیات بین 20000 تا 100000 AUD را به مشاغل واجد شرایط ارائه می دهد که از طریق اعتبار در سیستم بیانیه فعالیت ارائه می شود.

مشارکت عمومی و خصوصی

 • برنامه ارتباطات ملی رویداد گردشگری: آژانس دولتی استرالیا با مسئولیت سیاست گذاری در زمینه گردشگری ، NTICP را در 8 ژانویه 2020 در واکنش به بحران آتش سوزی فعال کرد و آن را برای پوشش بحران COVID-19 گسترش داد. کمیته NTICP متشکل از نمایندگانی از دولتهای استرالیا ، ایالت و سرزمین و ارگانهای اصلی صنعت گردشگری است و مجرای اصلی برای توزیع اطلاعات قابل اعتماد و قابل اعتماد در مورد بحرانهای در حال توسعه است. این کمیته جلسات منظمی را برگزار می کند و از وزارت بهداشت مستقیماً مشاوره می گیرد.

اتریش

داده های اولیه گردشگری برای مارس 2020 نشانگر کاهش اقامت شبانه 58.9٪ و 67.8٪ ورود گردشگران است. تعطیلی ارائه دهندگان محل اقامت به دلیل شیوع COVID-19 در اتریش تأثیر زیادی بر نتایج کل فصل زمستان 2019/2020 داشته است. از نوامبر 2019 تا مارس 2020 کاهش 8.1٪ در شب اقامت و 9.9٪ در ورود گردشگر ثبت شده است – علی رغم این واقعیت که ارقام یک شبه فوریه 2020 نسبت به سال 2019 7.2٪ رشد کرده است.

از 15 مه، همه رستوران ها ، کافه ها ، بارها با محدودیت های خاص ، مانند تعداد محدودی از افراد در یک میز ، دوباره بازگشایی می شوند ، در حالی که ارائه دهندگان محل اقامت و سایت های گردشگری ممکن است در پایان ماه مه دوباره باز شوند.

برای حمایت از اقتصاد در این شرایط دشوار ، دولت اتریش بسته بازیابی 38 میلیارد یورو را برای همه بخش ها از جمله گردشگری آغاز کرده است. این شامل یارانه برای شرکت های کوچک، پشتیبانی از پرداخت حقوق ، تضمین وام ها و تعویق مالیات است.

با در نظر گرفتن این اقدامات، وزارت کشاورزی، مناطق و جهانگردی فدرال یک بسته ویروس کرونا برای گردشگری همراه با بانک توسعه گردشگری اتریش ایجاد کرده است:

 • ضمانت های دولتی برای پل زدن وام هایی که برای پوشش کمبود نقدینگی موقت ناشی از کاهش گردش مالی به دلیل COVID-19 استفاده می شود. حجم تضمین های موجود به 1 میلیارد یورو افزایش یافته است).
 • شرکت های جهانگردی که قبل از شیوع COVID-19 وام فعال داشته اند می توانند تقاضای تعلیق بازپرداخت وام برای سال 2020 را درخواست کنند.

یک بستر تطبیق برای ارائه گزینه های اقامت برای شرکت هایی که به دنبال محل اقامت برای کارگران اصلی مانند مراقبان ، خرده فروشان مواد غذایی ، مونتاژ کنندگان و امدادگران هستند، ایجاد شد.

بلژیک

با توجه به شیوع ویروس کرونا ، تخمین زده می شود که تلفات درآمد زنجیره ارزش گردشگری در بلژیک بیش از 2 میلیارد یورو در ماه باشد (1.3 میلیارد یورو در فلاندر، 400 میلیون یورو در بروکسل و 326.1 میلیون یورو در والونی). حدود 95٪ از مراکز گردشگری بسته است. پس از تصمیم دولت فدرال در 15 آوریل، جشنواره ها تا پایان ماه اوت لغو می شوند. بلژیک یک برنامه ملی بحران را تصویب کرده است که بر حمایت اقتصادی از کارمندان تحت تأثیر ، SME ها و صنایع متمرکز است. طرح بلژیک برای حمایت اجتماعی و اقتصادی، که به نفع مشاغل گردشگری است، بر اساس سه رکن استوار است: 1) محافظت از توان مصرفی کارمندان؛ (2) مستقیماً از مشاغل آزاد پشتیبانی می كنند و (3) از شركت های پشتیبانی كننده پشتیبانی می كنند. مهمترین ابزار بیکاری موقتی است که به طور خودکار و بدون نیاز به ارائه دلیل اعطا می شود. مشاغل آزاد که مجبور به تعطیل کردن مشاغل خود هستند و یا با مشکل روبرو هستند می توانند کمک هزینه ماهانه حداکثر 1 600 یورو دریافت کنند. تسهیلات مربوط به تأمین اجتماعی ، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد ارائه می شود.

مختص بخش مسافرتی، اگر تعطیلات بسته ای لغو شود، ممکن است به جای بازپرداخت، یک کوپن اعتباری با ارزش برابر، حداقل برای یک سال معتبر، دریافت کنید. علاوه بر این، خدمات آسان تحویل برای صنعت هتلداری، قوانین مربوط به زایمان با انعطاف پذیری اعمال شده است و برای رستوران ها مجوز جدیدی لازم نیست.

در سطح منطقه ای، دولت والونیا 5 هزار یورو به هر شركت كه باید تعطیل شود، اعطا كرده است (پذیرایی، اقامتگاه، آژانس‌های مسافرتی، تورگردانان، خدمات رزرو و فعالیت های مرتبط، اپراتورهای مربیگری، جاذبه های گردشگری). به همین ترتیب دولت بروکسل و فلاندر 4000 یورو به مشاغل تعطیل شده ارائه می دهند. در منطقه بروکسل، مالیات شهری برای اقامت گردشگران برای دوره 1 ژانویه تا 30 ژوئن 2020 به حالت تعلیق درآمد. علاوه بر این ، وام با نرخ کاهش یافته برای بخش مهمان نوازی برای شرکت ها ارائه می شود و یارانه ها برای رویدادهای به تعویق افتاده و تا مقدار هزینه های انجام شده فلاندرس برای گردشگری اجتماعی و جوانان کمک مالی می کند. پرداخت اجاره خوابگاه های جوانان برای سال 2020 لغو می شود.

مقامات محلی همچنین مالیات اقامتگاه های گردشگری را به حالت تعلیق درآورده اند.

رصدخانه گردشگری والون و آژانس جهانگردی فلاندرس در حال بررسی تأثیر بحران Covid-19 بر بخش گردشگری در منطقه خود هستند. مناطقی که در زمینه گردشگری صلاحیت دارند ، در حال کار بر روی برنامه های بهبودی برای دوره پس از COVID-19 و بررسی های منظم هستند. اطلاعات مفید بصورت س FAالات متداول درباره بحران و اقدامات دولت ملی و منطقه ای برای به چالش کشیدن آن دسته و توزیع می شود. نیروهای ویژه منطقه ای ارگان های دولتی و بخش خصوصی را گرد هم آورده اند. وزیر گردشگری والون در حال تدوین طرحی پس از کرونا در یک کارگروه (متشکل از نمایندگان وزیر و همچنین ارگانهای عمومی گردشگری والون) است که با همکاری بخش خصوصی کار می کند.

از دولت گردشگری والون خواسته شد كه پس از COVID-19، یك نظرسنجی از مصرف كننده در مورد مسافرت ها و یك نظرسنجی در انجمن های حرفه ای جهانگردان برای تعیین نگرانی ها و نیازهای بخش ها انجام دهد. علاوه بر این دولت بخش گردشگری را در مورد اقدامات ملی و منطقه ای اطلاع داده و راهنمای عملیاتی دستورالعمل های بهداشتی ساده و روشن را بر اساس نوع فعالیت گردشگری به اپراتورهای گردشگری ارائه می دهد. گردشگری والونیا بلژیک (مسئول تبلیغات والونیا در بلژیک و خارج از کشور) توسط گروه ویژه خواسته شد تا در یک کار تبلیغاتی برای والونیا کار کند.

برزیل

در برزیل، تقاضا برای پروازهای داخلی 50 درصد کاهش یافت و رزروهای بین المللی در نیمه دوم مارس 85 درصد کاهش یافت. در 16 مارس، گروه هواپیمایی LATAM ، بزرگترین شرکت هواپیمایی آمریکای جنوبی، 90٪ پروازهای بین المللی خود را لغو کرد، زیرا تقاضا کاهش یافت و کشورها مرزهای خود را بسته و منطقه را به طور منزوی منزوی کردند. بزرگترین شرکت هواپیمایی داخلی برزیل، خطوط هوایی Gol ، اعلام کرد که تا 95 ماه پروازهای بین المللی را لغو می کند در حالی که پروازهای داخلی را تا ماه ژوئن تا 60 درصد کاهش می دهد. سومین شرکت هواپیمایی برزیل، آزول، گفت که تمام پروازهای بین المللی را از مرکز اصلی خود در سائو پائولو قطع می کند. انجمن هواپیمایی ABEAR گفت: توقف ناگهانی سفر، بدترین بحرانی است که بخش هواپیمایی کشور با آن روبرو بوده است.

بانک توسعه ملی خط وام سرمایه در گردش را برای شرکتهای کوچک و متوسط ​​در بخشهای گردشگری و خدمات گشود. این شامل قطع 6 ماهه پرداخت وام، بدون پرداخت سود دیررس است.

بدهی های مالیاتی برای شرکت ها، به ویژه شرکت های کوچک و متوسط ​​به تعویق افتاده است. علاوه بر این، رویه های اداری برخی از واردات و مذاکرات مجدد وام نیز کاهش یافته است. بانک توسعه ملی خطوط اعتباری جدیدی را به شرکت هایی با حجم وام 0.6٪ از تولید ناخالص داخلی اعلام کرده است. به عنوان بخشی از این اقدامات، به شرکتهای گردشگری دسترسی آسان به اعتبار و پرداختهای معوق داده شد.

دولت همچنین بسته امدادی خطوط هوایی را طراحی كرد ، از جمله:

 1. تعویق 6 ماهه جمع آوری تعرفه های ناوبری هوایی.
 2. به تعویق انداختن جمع آوری هزینه های امتیاز از صاحبان امتیاز فرودگاه به دسامبر 2020؛ و
 3. 3)       یک دوره تمدید 12 ماهه برای شرکت ها برای جبران هزینه های پروازهای لغو شده به مشتری

بلغارستان

وزارت گردشگری اقدامات زیر را برای حمایت از تجارت گردشگری در طول بحران COVID-19 انجام داد:

 • امکان ارائه اپراتورهای مسافرتی برای سفرهای لغو شده به مشتریان.
 • تمدید مهلت برای مشاغل گردشگری برای انجام تعهدات
 • صدور رهنمودها و توصیه ها برای بسته های گردشگری.

مشاغل گردشگری همچنین از سیاست های کلی مالی، سیاست های پولی و اقدامات کارگری برای حمایت از بهبود بهره مند می شوند، وزارت گردشگری در حال حاضر در حال کار بر روی کوپن هایی برای تحریک گردشگری داخلی برای اواخر فصل تابستان است. توصیه هایی برای مراکز اقامتی گردشگری در حال توسعه است. یکی دیگر از اقدامات مهم دراز مدت در دست توسعه ، ایجاد صندوق تضمین در حمایت از منافع گردشگری است.

وزارت جهانگردی در حال تلاش برای ادغام اقدامات پشتیبانی بلند مدت از بخش گردشگری در دوره برنامه ریزی بعدی تحت برنامه های عملیاتی اتحادیه اروپا و سایر برنامه های اتحادیه اروپا است.

کانادا

دولت کانادا به نظارت بر وضعیت COVID-19 ادامه می دهد و می داند که گردشگری یکی از بخشهای اقتصادی است که به سختی آسیب دیده است. وزیر مسئول گردشگری در کمیته اخیراً کابینه واکنش فدرال به بیماری ویروس کرونا نقش مهمی را ایفا می کند، که به طور منظم برای اطمینان از رهبری، هماهنگی و آمادگی برای پاسخ به تأثیرات بهداشتی و اقتصادی به طور منظم تشکیل جلسه می دهد از ویروس. این شامل هماهنگی تلاشها با سایر سطوح دولتی است.

دولت کانادا برای حمایت از افراد و مشاغل مواجه با مشکلات ناشی از شیوع جهانی COVID-19، مجموعه ای از اقدامات گسترده را برای کمک به مشاغل و کارگران در کل اقتصاد، از جمله در بخش گردشگری اعلام کرده است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

برای افراد:

 • مزایای پاسخ اضطراری کانادا (CERB) ، یک مزیت مشمول مالیات که هر چهار هفته 2000 دلار CAD را برای حداکثر چهار ماه در اختیار کارگرانی قرار می دهد که در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 درآمد خود را از دست می دهند.
 • همچنین در مورد حقوق بگیران ، و همچنین كارگران قراردادی و افراد خود اشتغالی كه در غیر این صورت واجد شرایط بیمه اشتغال (EI) نخواهند بود و به دلیل COVID-19 قادر به كار نیستند نیز اعمال می شود.
 • برنامه های پشتیبانی از نقدینگی، مانند:
 • برنامه در دسترس بودن اعتبار تجاری (BCAP) برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط. BCAP اقدامات تضمین وام و همچنین یک برنامه وام مشترک (همکاری بین بانک توسعه تجارت کانادا و موسسات مالی بخش خصوصی) را ارائه می دهد ، و
 • حساب مشاغل اضطراری کانادا (CEBA)، که وام های بدون بهره تا سقف 40000 CAD را به مشاغل کوچک و غیر انتفاعی ارائه می دهد، تا در تأمین هزینه های عملیاتی آنها در دوره ای که درآمد آنها به طور موقت کاهش یافته، کمک کند.
 •  یک صندوق نجات و بهبود منطقه ای 926 میلیون CAD، که توسط آژانس های توسعه منطقه ای فدرال (RDA) اداره می شود، و پشتیبانی از اقتصاد منطقه ای ، جوامع و مشاغل سراسر کانادا، از جمله در بخش گردشگری را فراهم می کند.
 • یارانه دستمزد اضطراری کانادا (CEWS)، که برای کمک به کارفرمایان در نگه داشتن کارگران یا استخدام مجدد افراد اخراج شده و استخدام دانشجویان تابستانی ، 75٪ دستمزد کارمندان را یارانه می دهد. در حالی که قرار بود CEWS در تاریخ 6 ژوئن سال 2020 منقضی شود ، نخست وزیر اعلام کرد که تا پایان ماه آگوست سال 2020 تمدید خواهد شد.
 • کمک اضطراری تجاری اضطراری کانادا (CERCA)، که به صاحبان املاک تجاری واجد شرایط وام قابل بخشش ارائه می دهد تا آنها بتوانند اجاره بدهی مستاجران تجارت کوچک تحت تأثیر خود را برای ماههای آوریل ، مه و ژوئن سال 2020 حداقل 75 درصد کاهش دهند.
 • 500 میلیون CAD صندوق حمایت اضطراری COVID-19 برای سازمان های فرهنگی، میراثی و ورزشی، که نیازهای مالی سازمان های آسیب دیده در این بخش ها را برطرف می کند تا آنها بتوانند به حمایت از هنرمندان و ورزشکاران ادامه دهند.
 • تسهیلات تأمین مالی اضطراری کارفرمای بزرگ (LEEFF)، که نقدینگی را برای فعال نگه داشتن بزرگترین شرکتهای کانادا و تأمین کنندگان آنها در این دوره دشوار فراهم می کند و آنها را برای بهبود سریع اقتصادی قرار می دهد. این کمک در اختیار شرکت هایی با درآمد سالانه بیش از 300 میلیون CAD خواهد بود که به دنبال تأمین مالی 60 میلیون CAD یا بیشتر هستند.
 • 306.8 میلیون کانادا بودجه برای کمک به مشاغل بومی کوچک و متوسط ​​و حمایت از موسسات مالی که بودجه این مشاغل را ارائه می دهند. این بودجه به مشاغل اجازه می دهد وام های کوتاه مدت و بدون بهره و کمک های غیر قابل بازپرداخت دریافت کنند.
 • 1 1 میلیون CAD وجوه از صندوق تجربیات کانادا (CEF)، که برای کاهش فشارها بر مشاغل گردشگری بومی هدف جدیدی گرفته شده است. CEF صندوق 60 میلیون CAD است که در سال 2019 با هدف افزایش و توسعه تجارب گردشگری در سراسر کشور اعلام شده است
 • دولت کانادا همچنین در حال همکاری با اپراتورهای گردشگری در پارک های ملی، اماکن تاریخی و مناطق حفاظت از دریا برای به تعویق انداختن پرداخت اجاره های تجاری و پروانه های شغلی بدون بهره تا 1 سپتامبر 2020 است.
 • استانها و سرزمین ها همچنین در حال کمک به بخش گردشگری کانادا هستند، از جمله تهیه کمپین های بازاریابی جدید و کاهش یا به تعویق انداختن برخی تعهدات نظارتی.

شیلی

طبق پیش بینی های مقدماتی مشترک توسط اداره آمار خدمات ملی گردشگری و بخش مطالعات و قلمرو دبیرخانه جهانگردی ، بر اساس اطلاعات موجود در 23 مارس، 2020 ، در مجموع 1.8 میلیون دلار کاهش قطعی برای داخلی و انتظار می رود گردشگری بین المللی در سال 2020 ، 20.4 درصد کاهش نسبت به سال 2019 داشته باشد. این معادل از دست دادن تقریباً 5.7 میلیون سفر در نتیجه بیماری همه گیر Covid-19 است که در شیلی در مارس 2020 شروع به گسترش می کند. به ویژه برای پیش بینی می شود کاهش 32.5 درصدی در ورودهای بین المللی در مقایسه با کل ورود در سال 2019. این تخمین ها بر اساس سناریوی متوسطی است که تصور می کند یک انقباض شدید در سه ماهه دوم سال است. یک سناریوی بدبینانه با انقباض در سه ماهه دوم و سوم به معنای افت ترکیبی 3.0 میلیون دلار معادل 32.2 درصد در گردشگری داخلی و بین المللی در مقایسه با 2019 است.

در 19 مارس، دولت شیلی یک طرح اضطراری بی سابقه را اعلام کرد که به اقتصاد امکان می دهد در میان همه گیر ویروس کرونا بهبود یابد. این بسته شامل تعلیق و به تعویق انداختن پرداخت مالیات، انعطاف پذیری مالیات و سایر اقدامات با هدف تأمین نقدینگی بیشتر به شرکت های آسیب دیده است. این اقدامات به ویژه برای SME های سراسر کشور، از جمله اقدامات در بخش گردشگری، سودمند است.

کلمبیا

از 4 آوریل، انجمن های اصلی بخش گردشگری در کلمبیا داده های زیر را از شیوع ویروس کرونا گزارش کرده اند:

 • از 1 تا 16 مارس، ترافیک هوایی مسافران ملی 12.5 درصد و ترافیک هوایی مسافران بین المللی 49.7 درصد کاهش یافته است. یاتا تنها در کلمبیا 1.9 میلیارد دلار ضرر اعلام کرد.
 • خسارت 26.5 میلیون دلاری لغو آژانس های مسافرتی.
 • نرخ اشغال هتل تا 19 مارس 21 درصد بود که کمترین میزان تاریخ در این ماه با ضرر 105.4 میلیون دلاری بود.
 • پارک های تفریحی ماهانه 19.6 میلیون دلار ضرر می کنند، در حالی که تعطیلی عملیات همچنان ادامه دارد و حداقل 5000 شغل را در معرض خطر قرار می دهد که 40٪ آنها مربوط به جوانان 18 تا 25 ساله است.

دولت کلمبیا وضعیت COVID-19 را در جهان تحت نظارت و تجزیه و تحلیل قرار داده است تا اقدامات متناسب و مناسب را با توجه به تکامل بیماری همه گیر در کشور انجام دهد. بنابراین ، تا به امروز ، دولت یک سری اقدامات را با هدف مهار شیوع ویروس و کاهش اثرات آن بر اقتصاد اتخاذ کرده است. از جمله اقدامات برای محافظت از بخش گردشگری ، مانند:

 • معافیت مالیات بر ارزش افزوده چهار ماه اول سال 2020 برای شرکت های اختصاص داده شده به حمل و نقل هوایی مسافری تجاری، بخش هتل و سایر مواردی که ممکن است تحت تأثیر ویروس کرونا ویروس قرار گیرند
 • به تعویق انداختن پرداخت سهم مالی برای ارتقا of گردشگری سه ماهه اول سال 2020 تا 29 جولای، 2020.
 • جلسات مجمع عمومی عادی را تمدید می کند تا یک ماه پس از پایان اورژانس بهداشتی.
 • وزارت بازرگانی ، صنعت و جهانگردی خط اعتباری “Colombia Responde” را از طریق بانكولدكس به مبلغ 86.4 میلیون دلار راه اندازی كرد تا به این شركت كمك كند ، كه مبلغی بالغ بر 62 میلیون دلار برای بخش گردشگری از جمله خطوط هوایی اختصاص یافته بود. .
 • تاریخ پرداخت برای مالیات های زیر به تعویق افتاد:
 • مالیات بر ارزش افزوده برای بارها ، هتل ها، آژانس های مسافرتی ، خطوط هوایی و مجریان تور،
 • 3)  مالیات مصرف ملی برای دوره دو ماهه مارس تا آوریل 2020 برای مسئولان خدمات غذا و آشامیدنی،
 • 4)  سهم خاص برای ارتقا گردشگری سه ماهه اول سال 2020.
 • تعرفه صفر پزو برای خدمات پارکینگ هواپیماهای شرکت های حمل و نقل مسافر عادی عمومی کلمبیا تعیین شد (قطعنامه 713 سال 2020).
 • ناظر مالی کلمبیا اقدامات موقت را برای داشتن مهلت و افزایش شرایط اعتبارات اعطایی به بخش های اقتصادی تحت تأثیر COVID-19 تعیین کرد
 • بیش از 9000 اتاق هتل موجود برای استفاده در طرح اورژانس بیمارستان و تحت استانداردهای بهداشتی لازم.
 • آموزش در زمینه مدیریت وضعیت فعلی محیط هتل توسط وزارت بازرگانی، صنعت و جهانگردی، انستیتوی ملی بهداشت و وزارت بهداشت و حمایت اجتماعی ارائه شد.
 • اجرای یک کانال ارتباطی با تجارت ، مناطق و نهادهای ملی، به منظور نظارت بر تأثیرات اقتصادی بر این بخش و پاسخگویی به شرایط غیرمترقبه.
 • اجرای کانال ارتباطی با مقامات گردشگری و سازمان های جهانگردی در سرتاسر آمریکای لاتین برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد روش های خوب.
 • منابعی برای حمایت از راهنمایان تور که ثبت نام فعال و معتبری در ثبت ملی ناسیونال دی توریسمو دارند، اختصاص داده شد.
 • پرداخت مالیات گردشگری ملی به عنوان سرمایه گذاری اجتماعی به تعویق افتاد که این هزینه از خرید بلیط های بین المللی کلمبیا ناشی می شود.
 • پرداخت كنندگان مالیات بر درآمد كه در بخش ملی هواپیمایی با مقداری معادل یا بیشتر از 2 میلیون واحد ارزش مالیاتی (قبلا 30 میلیون) سرمایه گذاری های جدید انجام می دهند، می توانند مزایای مالیاتی دریافت كنند
 •  سوخت هواپیمایی با نرخ 5٪ مالیات می گیرد. و
 • مالیات بر ارزش افزوده برای بلیط های هواپیما 5 درصد می شود. کمپین پروکلومبیا “بیایید مراقبت کنیم، بنابراین می توانیم به زودی دوباره ملاقات کنیم” به عنوان پیامی برای تقویت بخش راه اندازی شد.

کاستاریکا

بخش های جهانگردی، اقامت، خدمات حمل و نقل و حمل و نقل به ویژه در برابر بحران آسیب پذیر هستند. بسیاری از هتل ها با ظرفیت محدود شروع به کار کردند، که این امر همچنین بر استفاده از نیروی کار آنها تأثیر می گذارد. از 24 مارس، بیش از 8000 شب رزرو هتل لغو شده است. اتاق هتل ها و مهمان نوازی کاستاریکا کاهش فروش 5٪ -50٪ بسته به منطقه را تخمین زده است. در تاریخ 31 مارس، موسسه جهانگردی کاستاریکا برای شرکت هایی که به دلیل مشکلات نقدینگی درخواست عدم پرداخت را در بازه زمانی آوریل تا ژوئیه 2020 ارسال می کنند، توقف مالیاتی سه ماهه در فروش بلیط هواپیما و درآمد گردشگر اعلام کرد.

کرواسی

گروه ویژه ای متشکل از تمام نمایندگان مربوط به بخش های دولتی و بازرگانی برای طراحی اقدامات برای کاهش بحران تشکیل شد. به صورت محلی، بسیاری از مقاصد اقدامات خاصی را در نظر می گیرند که در حال تجزیه و تحلیل هستند و به زودی اعلام می شوند.

به عنوان یک اقدام اقتصادی کلی که در 18 مارس تأسیس شد، گردشگری با هدف امکان صدور ضمانت وام به بانک ها برای نقدینگی اضافی، در محدوده صندوق ضمانت صادرات قرار دارد. همزمان، وزارت گردشگری نیز اقدامات زیر را انجام داد:

 • به تعویق انداختن پرداخت حق عضویت انجمن گردشگری برای فعالان اقتصادی و مستاجر خصوصی.
 • به تعویق انداختن پرداخت مالیات گردشگری برای اجاره کنندگان خصوصی (نرخ ثابت).
 • محدود کردن ساعت کار / ساعات کار پذیرایی.
 • پشتیبانی از برنامه های تأمین سرمایه در گردش و بهبود نقدینگی مشاغل گردشگری آسیب پذیر.
 • تأخیر در پرداخت هزینه امتیاز در زمین توریستی در اردوگاه ها.

از 9 آوریل، دولت اصلاحاتی را در قوانین تحت صلاحیت وزارت گردشگری تصویب کرد که به این وزارتخانه اجازه می دهد، در شرایط خاص ناشی از اپیدمی ویروس کرونا، تعدادی از آیین نامه هایی را که در حال حاضر در حال تنظیم هستند، تنظیم کند.

 • استفاده از کوپن برای بازپرداخت.
 • مبلغ مالیات گردشگری و مهلت پرداخت. به تعویق انداختن طبقه بندی مجدد اجباری امکانات اقامتی (هر 4 سال)
 • تأمین مالی هیئت های گردشگری.

پیش بینی می شود که محل های پذیرایی در 11 مه مجدداً افتتاح شوند. در همان تاریخ، مسیرهای اتوبوس بین شهری و ترافیک هوایی داخلی دوباره راه اندازی می شود. فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و رعایت علائم بهداشتی اجباری است. اردوگاه ها و همچنین برخی از هتل های استریا ، کوارنر و دالمتیا در پایان ماه مه درهای خود را باز می کنند، در حالی که در ماه ژوئن، اکثر هتل ها و سایر امکانات اقامت گردشگری افتتاح می شوند.

صفحه وب وزارت گردشگری آخرین اطلاعات به روز شده در مورد اطلاعات و توصیه ها را برای زیر بخش های مختلف گردشگری و مهمان نوازی در کرواسی ارائه می دهد.

جمهوری چک

دولت با همکاری نمایندگان صنعت گردشگری ابزاری را برای تأمین مالی بازگشت مجدد گردشگری داخلی آماده می کند. این برنامه باید براساس کوپن تعطیلات برای کارمندان و افراد خود اشتغالی برای اقامت در جمهوری چک باشد.

دانمارک

براساس یک نظرسنجی از اتاق بازرگانی دانمارک، بخش گردشگری به طور متوسط در تاریخ 1-26 مارس 2020 کاهش 75 درصدی گردش مالی را تجربه کرده است، در حالی که خرده فروشان و صنعت حمل و نقل به ترتیب 42 و 34 درصد از گردش مالی خود را از دست داده اند.

دانمارک اقدامات اقتصادی زیادی را به مبلغ 285 میلیارد DKK برای حمایت از مشاغل و صنایع جهت مقابله با تأثیرات وضعیت COVID-19 فعلی انجام داده است.

دولت اقدامات موقتي را براي تقويت نقدينگي و وام مشاغل دانماركي اتخاذ كرده است كه از جمله اين موارد عبارتند از: طرح هاي تضمين وام ، به تعويق انداختن مهلت پرداخت براي ماليات ، افزايش دسترسي به اعتبار صادرات براي SME ها، ضمانت اعتبار براي شركت هاي هواپيمايي اسكانديناوي (SAS). دولت های دانمارک و سوئد توافق کرده اند که تضمین های اعتباری SAS به ارزش تقریبی را ارائه دهند.

2 میلیارد کرون کرون (دانمارک 50 درصد را تشکیل می دهد). یک ضمانت دولت برای صندوق ضمانت سفر به ارزش 1.5 میلیارد کرون کرون نیز تأسیس شد تا بتواند خسارت هزینه های شرکت های مسافرتی مرتبط با بازپرداخت را به دلیل لغو مربوط به COVID-19 پوشش دهد.

علاوه بر این ، دولت مجموعه ای از اقدامات مربوط به گردش مالی ، درآمد و نگهداری کارکنان را اتخاذ کرده است که می تواند به سود مشاغل گردشگری نیز باشد. یک طرح جبران خسارت و به تعویق انداختن رویدادهای مهم پس از COVID-19 شامل رویدادهایی برای بیش از 1000 شرکت کننده یا بیش از 500 نفر برای گروه های خطر خاص است. طرح جبران خسارت برای جبران خسارات مالی شرکتهای سازمان دهنده رویداد است.

وزارت صنعت ، تجارت و امور مالی، که مسئول گردشگری است ، دائماً در تبادل نظر نزدیک با صنعت گردشگری و سایر ذینفعان مربوطه در زمینه گردشگری است تا درباره وضعیت فعلی و مراحل بعدی بحث کند.

استونی

یک نظرسنجی از مشاغل سفارش شده توسط وزارت امور اقتصادی و ارتباطات نشان داد که گردشگری بیشترین بخش متضرر است ، زیرا 98٪ هتل ها، 97٪ رستوران ها و 82٪ تورگردانان تأثیر COVID-19 را قابل توجه می دانند.

از تاریخ 25 مارس ، اکثر هتل ها ، آبگرم و مراکز اقامتی مسدود شدند. بسیاری از رستوران ها به دلیل کمبود مشتری و محدودیت های جدید در اجتماعات و اوقات کار، ساعات کار خود را بسته یا محدود کرده اند. تعدادی از آنها به ارائه خدمات بردن به خانه منتقل شده اند.

دولت استونی بسته حمایتی اقتصادی 2 میلیارد یورویی را در 19 مارس 2020 برای حمایت از مشاغل مشكل از جمله گردشگری اعلام كرد و اقدامات حمایتی از بازار كار را نیز شامل می شود. اولین پرداخت ها قبلاً از اول آوریل انجام شده است، از جمله به تعدادی از مشاغل گردشگری.

به عنوان اقدامی خاص برای گردشگری، وزارت امور اقتصادی و ارتباطات در همکاری با بنیاد Kredex (یک موسسه عمومی بودجه برای مشاغل استونیایی) و Enterprise Estonia همچنین یک بسته کمک 25 میلیون یورویی برای حمایت از بخش گردشگری تهیه کرده اند. به مشاغل بخش گردشگری وام هایی داده می شود که در شرایط مطلوب توسط Kredex تضمین شده باشند و شرکت های کوچک، کوچک و متوسط ​​گردشگری قادر به درخواست پشتیبانی مستقیم از شرکت استونی هستند.

اقدامات پشتیبانی اضافی توسط وزارت فرهنگ استونی، برای صنایع فرهنگی و خلاقیت، از جمله موزه ها و جاذبه های عمومی و بنیاد توسعه روستایی ، از جمله مشاغل گردشگری روستایی در مناطق ارائه خواهد شد.

وزارت در حال کار بر روی یک استراتژی ملی گردشگری میان مدت برای سالهای 2021 تا 24 و برنامه ریزی برای چارچوب مالی جدید اتحادیه اروپا 2027 است. بسیاری از موضوعات استراتژیک مورد ارزیابی مجدد، تمرکز مجدد و تقویت قرار می گیرند. به عنوان مثال، نقش DMO ها در مدیریت و هدایت بخش گردشگری از طریق بحران و همچنین همکاری با وزارتخانه ها و حوزه های سیاست گذاری (به عنوان مثال گردشگری و حمل و نقل) برای شروع مجدد تجارت به محض کاهش بحران.

فنلاند

از اول آوریل، انجمن مهمان نوازی فنلاند تخمین زده است که در میان مشاغل عضو، تقاضا بیش از 90٪ کاهش یافته است، همه کنگره ها و رویدادها لغو شده اند. طبق انجمن صنعت سفر فنلاند، مصرف کنندگان تحت دستورالعمل بسته بندی مسافرتی اروپا بیش از 114 میلیون یورو از بازرگانی بازپرداخت می کنند. شرکت هواپیمایی ملی هواپیمایی فین ایر ظرفیت پرواز را 90٪ کاهش داده است.

یک نظرسنجی انجام شده توسط بازدیدکنندگان فنلاند از 27 مارس نشان داد که مشاغل گردشگری به ویژه در سه ماهه دوم با ضررهای اقتصادی فوق العاده ای روبرو خواهند شد، تقریباً همه مشاغل (96٪) گزارش لغو می کنند. شرکت ها در حال آماده سازی برای کاهش تعداد قابل توجهی از مشاغل در بخش تا پایان ماه ژوئن هستند. بیش از 30٪ پاسخ دهندگان تخمین می زنند که کاهش تعداد مسافران بین المللی تا پایان سال ادامه داشته باشد.

در فنلاند، مشاغل گردشگری از اقدامات محرک اقتصادی کلی به شدت بهره مند می شوند. در بخش اداری وزارت امور اقتصادی و اشتغال، تأمین مالی مشاغل از جمله کمک های بلاعوض، تضمین وام برای بخش گردشگری توسط مراکز فینوا، تجارت در فنلاند و ELY ارائه می شود. شهرداری ها از تنها کارآفرینان حمایت می کنند.

ویزیت فنلاند در پاسخ به محدودیت های فعلی سفر، کلیه فعالیت های بازاریابی را به حالت تعلیق درآورده است و هنگام تهیه بودجه از بیزینس فنلاند، در حال توسعه برنامه ها و حمایت از مشاغل گردشگری است.

به عنوان یک اقدام ویژه گردشگری، دولت برای حمایت از نیازهای مالی تا سقف 600 میلیون یورو تضمین دولتی اعطا کرده است. حمایت مالی مستقیم از رستوران هایی که پس از تصمیم دولت تعطیل هستند نیز مورد بررسی است.

وزارت امور اقتصادی و استخدام فنلاند هماهنگی تهیه تهیه مکمل استراتژی گردشگری فنلاند 2019–28 برای سالهای 2020 تا 2121 را انجام می دهد. این شامل اهداف و اقدامات به روز شده ای است که در مرحله بهبودی انجام خواهد شد. یک گروه کاری بین وزیری (MiniMatka) به تهیه استراتژی مکمل کمک خواهد کرد.

گردشگری داخلی توسط یک کمپین “100 دلیل سفر به فنلاند” که سازمانهای مختلف در آن شرکت دارند و در بودجه شرکت می کنند تحریک می شود.

[ زینب حاجری ]

کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی
نایب رئیس شرکت پژوهشی - آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *