مطالب پیشنهادی:

این متن با تلاش و همت بانو زینب حاجری، نائب رئیس شرکت پژوهشی – آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس در طول یک ماه (آبان ماه 1399) ترجمه شده است.

فرانسه

تعطیلی مغازه های غیر غذایی، رستوران ها، کافه ها و همچنین سالن های کنسرت، کلوپ های شبانه، موزه ها، پارک های تفریحی در 25 مارس تقریباً 75000 رستوران ، 40 000 کافه و 3،000 کلوپ شبانه را تحت تأثیر قرار داده است که بیش از یک میلیون نفر کار می کنند. از 2 ژوئن ، رستوران ها، کافه ها و موزه ها دوباره بازگشایی می شوند، و خدمات اقامتی به تدریج بازگشایی می شوند.

اقدامات ویژه گردشگری شامل مصوبه ای (مصوبه قانون) است که شرایط لغو رزرو سفر و انواع دیگر قراردادها را که پس از تصویب قانون اضطراری برای مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 آماده شده است ، اصلاح می کند. قبل از این مصوبه، در صورت فورس ماژور باعث لغو خدمات توسط مصرف کننده یا متخصص، بازپرداخت کامل – چه توسط قوانین اروپا و چه توسط قوانین ملی – لازم بود. با این حال، لغو اقامت در سفر و اقامت گردشگران در نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 در حال حاضر زیاد است و در هفته های آینده همچنان افزایش خواهد یافت. تحت این شرایط ، فرانسه تصمیم گرفته است به همه متخصصان اجازه دهد پیشنهاد دهند که بازپرداخت با اعتبار معادل یک سرویس بعدی جایگزین شود. با این کار از خروج فوری وجه نقد جلوگیری می شود و به مشاغل کمک می کند مرحله بسیار دشواری را پشت سر بگذارند.

با این حال ، این اعتبار به طور کامل جایگزین بازپرداخت نمی شود. دستورالعمل سفر بسته بندی اروپا صراحتاً بازپرداخت ظرف 14 روز پس از لغو را فراهم می کند. در اعلان مربوط به بخشنامه و COVID-19 (در تاریخ 19 مارس منتشر شد)، کمیسیون اروپا امکان ارائه “کوپن” را فراهم کرد. اما با تأکید بر اینکه مسافر باید بتواند درخواست بازپرداخت کند. بنابراین، اگر اعتبار در مدت 18 ماه توسط مشتری برای خدمات جدید استفاده نشود، ممکن است بازپرداخت درخواست شود.

به منظور کمک به ساخت کوپن ها، گزینه ای جذاب و قابل اعتماد برای بازپرداخت پول، حداقل کوپن هایی که مشخصات آنها در نقاط 3 تا 12 ارائه شده است، باید تحت پوشش محافظت در برابر ورشکستگی شرکت حمل کننده یا سازمان دهنده باشند که به اندازه کافی موثر و قوی باشد.

در 14 مه، نخست وزیر اعلام كرد كه دولت 18 میلیارد یورو به بخش گردشگری برای حمایت از بهبودی متعهد می شود. این حمایت با 6.2 میلیارد یورو وام تضمینی اعطا شده به 50000 شرکت در بخش آغاز خواهد شد. علاوه بر این ، صندوق همبستگی مشاغل گردشگری موجود تا پایان سال 2020 در دسترس خواهد بود. اقدامات دیگری در نظر گرفته شده است تا به این بخش کمک کند تا دوره تعطیلی فعلی را پشت سر بگذارد و از اخراج گسترده مردم جلوگیری کند. مشارکت کارمندان و کارفرمایان تا زمانی که تعطیلی ادامه داشته باشد حذف خواهد شد.

یک طرح بهبودی 1.3 میلیارد یورویی با کمک مالی صندوق سرمایه گذاری و طرح های مالی. این مبلغ با سرمایه گذاری های خصوصی اضافی تکمیل می شود تا در مجموع به 7 میلیارد یورو برسد.

دولت همچنین اعلام کرد که جوامع قادر به کاهش مالیات گردشگران خواهند بود. سرانجام، در اقدامی برای مصرف کنندگان، سقف استفاده از کوپن های رستوران از 19 یورو به 38 یورو دو برابر می شود و می تواند در آخر هفته ها و تعطیلات به مردم فرانسه اجازه دهد در بارها و رستوران ها هزینه کنند.

آلمان

در آلمان ، مرکز تعالی گردشگری دولت فدرال ، که رابط اصلی بین صنعت ، دانشگاه و سیاستگذاری فدرال است ، یک صفحه وب اطلاعاتی برای صنعت گردشگری ایجاد کرد که به تأثیر COVID-19 بر این بخش اختصاص دارد

 (https: / /corona-navigator.de/). به اصطلاح “Navigator” اطلاعات خصوصی و عمومی مربوطه را برای متخصصان گردشگری جمع آوری، بسته بندی و پخش می کند. این شامل اقدامات خاص بخشی است كه توسط دولت فدرال و لندر تاسیس شده است، و همچنین اخبار و تجزیه و تحلیل های خاص صنعت گردشگری در سراسر جهان است. این سرویس همچنین شامل “فشارسنج حال و هوای بخش گردشگری” است که هر روز انتظارات تجاری در بخش گردشگری را ترسیم می کند.

یونان

اتاق هتل های یونان تخمین زده است که از 17 مارس خسارات ناشی از شیوع ویروس در هتل های یونان از نظر لغو اتاق ها و کنفرانس ها 522 میلیون یورو بوده است. علاوه بر این، در این مطالعه به کاهش سرعت رزروهای آینده اشاره شده است، در مقایسه با سال 2019 با 72٪ در 92٪ هتل های فعال در طول سال و همچنین 58٪ در 83٪ از هتل های فصلی. در کل هتل های عملیاتی در طول سال، 91٪ از دست دادن گردش مالی 51٪ در سال 2020 را تخمین می زنند، در حالی که 83٪ از هتل های عملیاتی فصلی، از دست دادن گردش مالی 36٪ را برای سال 2020 تخمین می زنند. همچنین تخمین زده می شود که 38 234 شغل مستقیماً در معرض خطر هستند، 20.5٪ از کل اشتغال در هتل ها را تشکیل می دهد.

براساس بولتن هفتگی تحولات اقتصادی آلفا بانک در تاریخ 11 مارس در مورد گردشگری، انتظار می رود 940 000 مسافر در سفرهای ورودی برای سال 2020 کاهش داشته باشند. تأثیر منفی، از جمله، به دلیل فصلی بودن تقاضای گردشگری، محدود است از آنجا که 85 درصد از کل ورود گردشگران بین ماه مه و اکتبر هر سال انجام می شود.

وزارت گردشگری تحولات را رصد می کند، مشکلات را ثبت می کند، به متصدیان بخش اطلاع می دهد و اقدامات و پیشنهادات مربوط به حمایت از بازار گردشگری یونان را با هماهنگی سازمان ملی گردشگری، خدمات ذیصلاح و بخش خصوصی گردشگری شرح می دهد. از این منظر، کمیته مدیریت بحران برای ویروس کرونا تشکیل داده است که:

 • اطلاعات به روز را برای پیشرفت در بازار گردشگری فراهم می کند،… یک برنامه تداوم برای وزارت تهیه می کند.
 • بسته اقدامات برای تحریک بازار در کوتاه مدت و بلند مدت ، با در نظر گرفتن پیشنهادات بخش گردشگری خصوصی،
 • برنامه ای برای ارتقا to کشور به عنوان مقصد امن در صورت صلاحدید شرایط تنظیم می کند.
 • برنامه ریزی می کند که چگونه در بازار بین المللی بهبود یابد
 • در ابتکارات شرکت می کند تا یک رویارویی هماهنگ با اثرات COVID-19 در سطح اروپا و بین المللی ایجاد کند.
 • همچنین یک خط ارتباطی باز برای اپراتورهای گردشگری، مشاغل و نمایندگان بازار با وزارت جهانگردی برای رسیدگی به مسائل در حال ظهور وجود دارد، در حالی که اطلاعات اصلی نیز از طریق وب سایت وزارت منتشر می شود، از جمله به صورت س FAالات متداول.

در سطح ملی، یک کمیته هماهنگی دولتی با مشارکت دبیران کل وزارتخانه ها ایجاد شده است. برای بخش گردشگری، هدف های استراتژیک بهبود این است که در اسرع وقت مشاغل را باز کنید، ایمنی مقصد را از نظر بهداشت عمومی حفظ کنید و کل زنجیره ارزش صنعت گردشگری (شرکت های گردشگری و کارمندان) را پشتیبانی کنید.

برای تحقق این اهداف ، وزارت در حال تدوین اقدامات و سیاست های بیشتر است تا:

 • تقویت رقابت و انعطاف پذیری صنعت و اطمینان از بازارپذیری مناسب محصول،
 • ایجاد چارچوب لازم برای اطمینان از شرایط سلامتی قبل / حین / بعد از سفر، و
 • پشتیبانی از تقاضای داخلی، گسترش فصل گردشگری و افزایش منابع اقتصادی برای بازاریابی محصول گردشگری ملی.

علاوه بر این، تا آنجا که به مکانیسم های هماهنگی مربوط می شود، در یونان، شورای گردشگری منطقه ای یک ابزار ارتباطی با ارزش را برای هماهنگی توسعه و ارتقا گردشگری، از جمله مدیریت بحران فراهم می کند.

انتقال به یک اقتصاد گردشگری سبزتر و توسعه گردشگری پایدار، همراه با تحول دیجیتالی بخش، از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان گرایش های بسیار مهم از اهمیت تعیین کننده برخوردار است، و به شکل گیری بهتر بخش گردشگری در متن بعد از COVID-19 کمک می کند.

مهارت های دیجیتال نیز به طور گسترده پشتیبانی می شود و واحدهای آموزشی تحت نظارت وزارت گردشگری این فرصت را به دانشجویان خود می دهند تا از طریق یک بستر یادگیری از راه دور از خانه ادامه دهند. این فرصت همچنین به برنامه های آموزش و آموزش بیشتر خطاب به افرادی است که در حال حاضر در جهانگردی کار می کنند.

پاسخ های سیاست مربوط به شیوع COVID-19 با تأثیر بر مشاغل و مشاغل گردشگری، از جمله SME ها (از دست دادن درآمد و مسائل نقدینگی) مرتبط است. دولت اقدامات كلی كمك را برای مشاغل گردشگری در نظر گرفته است. از جمله معافیت مالیات بر ارزش افزوده و اقدامات ویژه حمایت از کارگران فصلی.

کنفدراسیون گردشگری یونان (SETE) مجموعه ای از اقدامات را برای حمایت سریع از مشاغل گردشگری پیشنهاد کرده است که هدف آن کاهش هزینه عملیاتی ماههای بحران، حمایت از اشتغال و اطمینان از نقدینگی است تا امکان “بهبود” سریع پس از بحران.

مجارستان

از 20 مه، مجارستان به تدریج در حال بازگشایی است. اولین گام های برداشته شده برای تسهیل اقدامات محدود کننده در حومه شهر از 4 مه، بخش مهمان نوازی را با بازگشایی رستوران ها و کافه ها با فضای باز مورد علاقه قرار داده است. رستوران ها و کافه ها قبلاً به طور کامل در حومه شهر بازگشایی شده اند، در حالی که در بوداپست می توانند از تاریخ 29 مه به طور کامل در داخل خانه فعالیت خود را از سر بگیرند. مردم می توانند با اقدامات ایمنی خاص از سواحل خارج از کشور در کل کشور بازدید کنند. هتل ها می توانند فعالیت خود را مجدداً شروع کنند، بیشتر آنها برای آخر هفته از 29 مه بازگشایی می شوند. تا 15 آگوست نمی توان رویدادهای بزرگتر از 500 نفر را برگزار کرد. موزه های فضای باز، پارک های ملی و باغ وحش ها می توانند دوباره بازگشایی شوند. رویدادهای ورزشی و فرهنگی در فضای باز نیز می تواند برگزار شود. محدودیت های مرزها برداشته می شوند. از تاریخ 25 مه، شهروندان مجارستان و صربستان مجاز به مسافرت بین دو کشور بدون انجام قرنطینه اجباری هنگام ورود هستند. مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک در 27 ماه مه دوباره مرزهای خود را باز کردند: شهروندان آنها که از مرزها عبور می کنند نیازی به انزوا نخواهند داشت مگر اینکه بخواهند بیش از 48 ساعت در کشور دیگر بمانند. فرودگاه بوداپست به زودی خدمات مسافرتی را با تدابیر شدید امنیتی از سر می گیرد. مسافرانی که به فرودگاه بین المللی لیزت فرنس بوداپست می رسند، و برخی پروازها را دوباره آغاز کرده اند، پس از ورود آزمایش پزشکی اجباری می شوند. بسته به نتیجه آزمایش، ممکن است آنها را به قرنطینه بیمارستان منتقل کنند یا به آنها دستور دهند 14 روز در قرنطینه در خانه بمانند. میزان اشغال ویز ایر، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مجارستان برای آوریل 75 درصد بود و آنها شاهد افزایش مداوم پروازهای از سرگیری خود هستند. تا پایان سال انتظار دارد تا تابستان سال آینده به 60-70٪ از ظرفیت قبل از COVID-19 و 100٪ برسد. در ماه ژوئن، ویز ایر از بوداپست به 12 شهر پرواز خواهد کرد و برخی از پروازهای از سر گرفته شده نیز از پایگاه های خود در لندن، وین و وارنا پرواز می کنند.

دولت در اولین بسته اقدامات اقتصادی خود، اولویت را به گردشگری داد. برای آن دسته از شرکتهایی که در بخشهای تحت تأثیر فعالیت می کنند، کارفرمایان از مارس تا ژوئن سال 2020 از پرداخت مالیات بر دستمزد معاف هستند، به استثنای کمک بهداشتی که به 7 710 HUF محدود می شود. مشمول مالیات سهم توسعه گردشگری خدمات اقامتی تجاری نیز نمی توانند باید این مبلغ را برای دوره 1 مارس تا 30 ژوئن پرداخت کنند. با آزاد كردن مستمری و مشاركت بهداشتی كارمندان، 30٪ از هزینه های نیروی كار آزاد یا متعهد دولت شد. توقف در پرداخت اعتبار و سود در مورد مشاغل نیز اعمال می شود.

در 6 آوریل، چرخه دوم اقدامات اقتصادی شامل پنج برنامه جدید با هدف محافظت از اقتصاد مجارستان، از جمله حمایت از بخشهای اقتصادی سخت مانند گردشگری و مهمان نوازی اعلام شد. چرخه دوم شامل پنج برنامه جدید با هدف محافظت از اقتصاد مجارستان و پشتیبانی از بخشهای اقتصادی سخت مانند گردشگری و مهمان نوازی است. دولت در سه سال آینده 600 میلیارد HUF برای زمینه های اولویت مداخله به صورت یارانه های سرمایه گذاری، کاهش مالیات، توسعه زیرساخت ها، وام های نرم و تضمینی و برنامه های سرمایه ای پشتیبانی 600 میلیارد دلاری را فراهم می کند. بعلاوه بانک مجارستان اقدامات جدید پولی را اعلام کرد. آژانس گردشگری مجارستان هر 48 ساعت یک بار در مورد وضعیت بخش به دولت گزارش می دهد و روزانه با رهبران سازمان های حرفه ای مشورت می کند. طبق آژانس گردشگری مجارستان، تصور از مجارستان ممکن است در نظر گردشگران بین المللی بیشتر بهبود یابد، زیرا مجارستان یکی از کشورهایی است که کمتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته است. آژانس یک کتابچه راهنمای Covid (یک هفته قبل از پروتکل های اتحادیه اروپا) تهیه کرده است که شامل اطلاعات اساسی بهداشت عمومی برای مسافران و همچنین ارائه دهندگان محل اقامت است. این راهنما توصیه هایی را برای کمک به مدیران هتل ها و سایر شرکت های جهانگردی برای سازگاری با وضعیت فعلی ویروس کرونا برای کمک به ایمنی میهمانان و کارمندان ارائه می دهد. در نوشتن کتاب راهنما، نمونه ها و مدل های موجود در اروپای غربی در نظر گرفته شده و تعدادی از توصیه ها نیز گنجانده شده است.

آژانس گردشگری مجارستان برای تشویق تقاضای گردشگری داخلی پس از رفع محدودیت ها، چندین کمپین ویدئویی گردشگری را آغاز کرد. رایزنی های منظم با برگزارکنندگان جشنواره انجام می شود و آژانس منابع بسیار بیشتری را نسبت به کمک های قبلی جشنواره برای سازماندهی رویدادهایی با حضور نوازندگان و هنرمندان داخلی که ماه ها بدون اجرا مانده اند، اختصاص می دهد.

مدیرعامل آژانس گردشگری مجارستان گفته است که برای بازگشت سریع گردشگری به مجارستان 20 میلیارد HUF (57 میلیون یورو) هزینه می شود. آژانس یک کار داخلی را برای ترویج ماندن در خانه و آماده شدن برای بازگشت به مکان های مورد علاقه پس از بحران ویروس کرونا آغاز کرده است. جدیدترین ویدیوی تبلیغاتی HTA با عنوان “مراقب یکدیگر باشید و ما موفق خواهیم شد!” به زبان مجاری آژانس از انجام هرگونه کارزار بین المللی برای افزایش ترافیک گردشگران خودداری خواهد کرد، تا زمانی که محدودیت در سفرهای اروپا اعمال شود. وقتی زمان مناسب تر باشد، آژانس شروع به هدف قرار دادن اتریش و جمهوری چک می کند. این یک گروه ویژه به منظور مشورت با ذینفعان و جمع آوری اطلاعات تشکیل داده است. آژانس همچنین در حال کار بر روی یک برنامه عملیاتی به منظور حمایت از بهبود بخش است. پیش بینی می شود که در مارس 2021، این بخش به سطح مارس 2019 برسد و سپس گردشگری مجارستان بتواند دوباره به یک مسیر رشد پویا بازگردد.

رزروهای ارسال شده برای تابستان 2021 در کشور بیشتر از بوداپست است. با بهبود عملکرد گردشگری داخلی، می توان 50٪ از سال گذشته بود، امیدوارم که در مارس 2021 به سطح 2019 بازگردد. تحقیقات پایش نشان داد که بیش از نیمی از مجارستانی ها پس از اپیدمی امسال، عمدتا در داخل کشور آماده سفر هستند، اما 12٪ پاسخ دهندگان به دنبال مقصد خارجی می گردند. آژانس در حال جمع آوری ورودی های سهامداران برای ارائه به تصمیم گیرندگان دولت مجارستان است.

ایسلند

اقامت شبانه در هتل ها در مارس 2020 با 54 درصد کاهش در مارس 2019 ، با اشغال تخت هتل 30.1 درصد بود که نسبت به سال گذشته 35.8 درصد کاهش دارد.

در 21 مارس، دولت مرحله اول اقدامات مقابله ای را برای كاهش اثرات بیماری همه گیر COVID-19 اعلام كرد. به عنوان بخشی از این اقدام، سه اقدام ویژه گردشگری زیر با هم نمایانگر تزریق 4.6 میلیارد ISK به صنعت گردشگری ایسلند است:

 • پرداخت و اخذ مالیات اقامت در شب (مالیات بر شب و تخت) از 1 آوریل 2020 تا 31 دسامبر 2021 به حالت تعلیق در می آید. پرداخت مالیات شب های اقامت از 1 ژانویه 2020 تا 31 مارس 2020 به تعویق می افتد. موعد پرداخت مالیات برای اقامت در شب در این مدت تا 5 فوریه 2022 به تعویق می افتد.
 • ساکنان ایسلند بالای 18 سال به طور مشترک 1.5 میلیون ISK بن کارت سفر از دولت دریافت می کنند تا در داخل هزینه کنند. این اقدام با همکاری انجمن صنعت سفر ایسلند بیشتر اجرا خواهد شد.
 • یک کمپین تبلیغاتی برای ایسلند به عنوان یک مقصد در حال حاضر در حال آماده سازی است و هنگامی که شرایط اجازه می دهد و زمانی که انتظار می رود سفر از سر گرفته شود، انجام می شود. این کمپین دو برابر است، یکی برای تشویق ایسلندی ها به سفر در داخل کشور و دیگری برای تشویق سفرهای بین المللی به ایسلند.

در تاریخ 26 مارس 2020 ، شهر ریکیاویک بسته عملیاتی خود را اعلام کرد که شامل مهلت مقرر برای مالیات و هزینه ها، کاهش مالیات بر املاک تجاری، تسریع سرمایه گذاری و یک کمپین بازاریابی برای ریکیاویک به عنوان مقصد پس از بازگشت وضعیت به حالت عادی است. سایر شهرداری ها نیز در حال بحث درباره اقدامات بالقوه در پاسخ به COVID-19 برای محافظت از مشاغل محلی هستند.

در تاریخ 21 آوریل 2020، دولت ایسلند مرحله دوم اقدامات مقابله ای را برای كاهش اثرات همه گیری COVID-19 اعلام كرد. با ارزش 60 میلیارد ISK (377 میلیون یورو)، آخرین مرحله از پاسخ اقتصادی بر حمایت و حمایت از شرکت های کوچک، نوآوری و گروه های آسیب پذیر متمرکز است.

در 28 آوریل 2020 دولت ایسلند سومین بسته محرک را برای حمایت از کارمندان و شرکت ها اعلام کرد. هدف از این پیشنهادات کاهش خسارات ناشی از اخراجهای انبوه و ورشکستگی عظیم است و در نتیجه از حقوق کارگران محافظت می شود و در عین حال انعطاف پذیری بیشتری در اقتصاد به وجود می آورد. این پیشنهادات باید به ویژه برای شرکت های گردشگری مفید باشد.

همچنین تمرکز بر تحریک نوآوری وجود دارد. هنگامی که تأثیر مستقیم همه گیر شروع به کند شدن می کند، مقامات از احیای مجدد اقتصاد حمایت شدیدی می کنند. برای گردشگری، این شامل ابتدا کوپن های مسافرتی داخلی و کمپین تبلیغاتی داخلی ذکر شده در بالا است، و در صورت لغو محدودیت های سفر ، یک کمپین تبلیغاتی بین المللی دنبال می شود.

در تاریخ 30 آوریل 2020 دولت موافقت کرد که به ایسلند یک خط اعتباری یا وام های تضمینی دولتی در برابر افزایش موفقیت آمیز سرمایه سهام و تجدید ساختار مالی اعطا شود.

بسته پاسخ همچنین شامل یک طرح ویژه تسریع سرمایه گذاری 15 میلیارد ISK شامل چندین پروژه با هدف حمایت از گردشگری است

50 650 میلیون ISK برای زیرساخت در پارک های ملی و مناطق حفاظت شده از جمله مکان های بزرگ گردشگری عمومی.

200 میلیون K ISK برای صندوق حفاظت از سایت های گردشگری (سایت های گردشگری خصوصی / شهری)

 • بهبود بندر در سراسر کشور.
 • بهسازی جاده ها در سراسر کشور.
 • زیرساخت برای سرعت بخشیدن به برق بندرها و ناوگان اتومبیل کرایه ای.
 • نوسازی مرکز کنفرانس و کنفرانس هارپا در ریکیاویک.

در توافقی بین ایسلند ایر و ایسلند (در حال اجرا از اواخر مارس 2020 و تمدید آن تا 5 مه)، ایسلند یر توافق کرد پروازهای خود را به بوستون و دو روز در هفته به لندن یا استکهلم ادامه دهد. در مقابل، ایسلند خسارات وارده برای این پروازها را جبران خواهد کرد. شرکت دولتی که فرودگاه های ایسلند را اداره می کند، ایساویا، به طور موقت از هزینه های استفاده در فرودگاه بین المللی کفلاویک چشم پوشی کرد. ایساویا 4 میلیارد ISK برای پروژه های زیربنایی از جمله فرودگاه کفلاویک دریافت کرده است.

در 12 مه 2020 دولت ایسلند اعلام كرد كه انتظار دارد كاهش محدودیت های ورود بین المللی را حداكثر تا 15 ژوئن 2020 آغاز كند ، در حالی كه از 15 مه برخی از افراد حرفه ای كه وارد ایسلند می شوند ، مجاز به قرنطینه اصلاح شده هستند ، از جمله دانشمندان ، فیلمسازان و ورزشكاران.

انتظار می رود که حداکثر تا 15 ژوئن 2020 ، مسافرانی که به ایسلند می رسند بین قرنطینه دو هفته ای انتخاب شوند ، یا هنگام ورود از طریق ویروس آزمایش شوند یا در غیر این صورت ثابت کنند که عفونت ویروس کرونا ندارند. هنوز نیازهای دقیق در حال توسعه است، اما به احتمال زیاد مسافران باید برنامه رسمی ردیابی را که در حال حاضر حدود 40٪ از جمعیت ایسلند از آن استفاده می کنند، بارگیری و استفاده کنند. جزئیات نهایی در مورد کاهش شرایط قرنطینه برای مسافران تا پایان ماه مه اعلام خواهد شد.

ایرلند

اداره حمل و نقل، جهانگردی و ورزش ایرلند یک گروه نظارت بر جهانگردی COVID-19 را تشکیل داد که متشکل از ذینفعان صنعت ، آژانس های گردشگری ایالتی و مقامات دپارتمان است. این گروه که از زمان شروع این بحران به طور منظم گردهم آمده است، در حال مشاهده اختلالات در بخش ، تسهیل اشتراک سریع اطلاعات و کمک به تدوین یک برنامه بهبود است.

این وزارتخانه برای برقراری هماهنگی و حمایت از ابتکارات COVID-19 با نیازهای گردشگری و مهمان نوازی با سایر ادارات دولتی ارتباط برقرار می کند. در نتیجه ، بسیاری از مشاغل گردشگری اکنون از حمایت های مختلفی که دولت قبلاً انجام داده است، بهره می برند.

این دپارتمان همچنین با بخش های بانکی و بیمه در ارتباط بود که با مشاغل گردشگری روبرو می شود.

سازمان توسعه گردشگری ایرلند، مجموعه ای از آموزش و پشتیبانی مشاوره ای را برای مشاغل گردشگری ارائه می دهد تا آنها را قادر به پاسخگویی به چالش ها و تهدیدهای موجود در این بخش کند.

در سطح اتحادیه اروپا، ایرلند از معرفی حمایت های مالی ویژه ویژه گردشگری برای کشورهای عضو و اجازه دادن به حداکثر انعطاف پذیری در قوانین کمک های دولتی برای ارائه امکان پشتیبانی به موقع و مناسب برای این بخش حمایت می کند.

بازگشایی مرحله ای بخش گردشگری تحت نقشه راهی برای بازگشایی جامعه و تجارت ایرلند، گردشگری داخلی را در سه ماهه 3 و 4 سال 2020 آغاز می کند. در راستای توالی اقدامات تفصیلی در نقشه راه، در فاز 3 باید شاهد بازگشایی کافه ها و رستوران ها در 29 ژوئن. هتل ها (شامل بارهای هتل) ، هاستل ها ، پارک های کاروان ها و پارک های تعطیلات قرار است در فاز 4 در 20 ژوئیه بازگشایی شوند، در فاز 5 در 10 اوت شاهد بارها، بارها، کلوپ های شبانه، سینما و تئاترها هستیم. همه این تاریخ ها منوط به ادامه موفقیت سرکوب شیوع COVID-19 در ایرلند است و تصمیمات نهایی با توصیه بهداشت عمومی در آن زمان هدایت می شود.

برای کمک به مشاغل گردشگری مطابق با پروتکل ملی “بازگشت به کار با خیال راحت” مطابق با پروتکل ملی “بازگشت به کار به کار”، فائلت ایرلند در حال نهایی کردن رهنمودهای دقیق این بخش، با مشورت با صنعت گردشگری و مقامات مربوطه است.

این وزارتخانه اخیراً یک کارگروه بهبود گردشگری را برای تهیه یک برنامه بازیابی گردشگری منصوب کرده است که شامل مجموعه ای از توصیه ها در مورد چگونگی بهترین بخش گردشگری ایرلند برای تغییر و بهبود شرایط تغییر یافته در جهانگردی در نتیجه Covid-19 است. این طرح اهداف اولویت دار، فعال کننده های اصلی و فرصت های بازار را برای این بخش برای دوره 2020-2023 شناسایی خواهد کرد. نیروی کار ممکن است قبل از ارائه گزارش در اواخر سال جاری، با ذینفعان مشورت کند تا مشورت های خود را مطلع کند.

ایتالیا

به دنبال اقدامات مقدماتی تعیین شده در 28 فوریه، در 16 مارس شورای وزیران اقدامات دیگری را در زمینه کمک به گردشگری و فرهنگ تصویب کرد که اقدامات مربوط به گردشگری مندرج در فرمان اول را تکمیل و تقویت می کند. اقدامات به شرح زیر است:

 • کمک هزینه فوق العاده برای کارگران گردشگری و فرهنگ: کارگران بخشهای جهانگردی، فرهنگ، سرگرمی، فیلم و سمعی و بصری کمکهای ویژه ای دریافت می کنند تا اثرات منفی محدودیتهای ناشی از اورژانس کرونا ویروس را محدود کنند. این کمک هزینه به کارگران فاقد مزایای تأمین اجتماعی نیز تعلق می گیرد.
 • شبکه حفاظت اجتماعی و امنیت اجتماعی: گسترش شبکه امنیت اجتماعی به کارگران فصلی در گردشگری و سرگرمی و اقدامات به نفع نویسندگان، هنرمندان، مجریان و عوامل.
 • پشتیبانی از مشاغل فرهنگی، تفریحی و گردشگری: تعلیق پرداخت مالیات، حق بیمه تأمین اجتماعی و رفاه و حق بیمه اجباری برای کسانی که تئاتر، سالن کنسرت، سینما، نمایشگاه ها یا نمایشگاه های هنری یا فرهنگی، موزه ها، کتابخانه ها، بایگانی ها را اداره یا سازمان می دهند.، اماکن و بناهای تاریخی، بارها، رستوران ها، مرکز آبگرم، پارک های تفریحی یا موضوعی، خدمات حمل و نقل، اجاره تجهیزات ورزشی یا تجهیزات تفریحی یا امکانات و تجهیزات برای رویدادها و نمایش ها، راهنماهای گردشگری و دستیارها.
 • صندوق اضطراری هنرهای نمایشی و سینما: ایجاد صندوق اضطراری برای سرگرمی های زنده، سینما و سمعی و بصری. 130 میلیون یورو برای سال 2020 برای حمایت از اپراتورها ، نویسندگان و مجریانی که تحت تأثیر اقدامات اتخاذ شده برای شرایط اضطراری COVID-19 و سرمایه گذاری های با هدف احیای مجدد این بخش ها قرار گرفته اند. نحوه توزیع و تخصیص منابع با تصمیم وزارت میراث فرهنگی و فعالیتها و جهانگردی، با در نظر گرفتن تأثیر منفی بر ذینفعان حاصل از اقدامات حاوی بیماری COVID-19، ایجاد می شود.
 • فیش های بلیط سینما، تئاتر، موزه و کنسرت: استرداد وجهی که کوپن قبلاً برای سفر و بسته های توریستی در نظر گرفته شده و در اثر اضطراری COVID-19 لغو شده اند ، به بلیط نمایش ها، سینماها، تئاترها، موزه ها و سایر اماکن فرهنگی نیز تعلق می گیرد.
 • کوپن برای هتل ها: بازپرداخت کوپن هایی که قبلاً برای سفرها و بسته های توریستی در اثر اضطراری Covid-19 لغو شده اند ، به قراردادهای اقامت نیز تعلق می گیرند و بنابراین هتل ها و سایر امکانات اقامتی را نیز شامل می شوند.
 • راه اندازی مجدد تصویر ایتالیا در جهان: آماده سازی یک کارزار فوق العاده برای تبلیغ ایتالیا در جهان با اهداف گردشگری و فرهنگی.

علاوه بر این، برای کارگران فصلی گردشگری که در اثر ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند، برای مارس 600 یورو غرامت ویژه تعلق می گیرد.

در 16 مارس، دولت 200 میلیون یورو اقدامات برای حمایت از آلیتالیا و ایر ایتالیا را اعلام كرد.

ژاپن

در مقایسه با ژانویه 2019، میزان فروش کل آژانس های مسافرتی عمده در ژاپن در ژانویه 2020 به دلیل همه گیری COVID-19 6.8 کاهش یافته است. تعداد بازدیدکنندگان بین المللی از ژاپن در ژانویه 2020 1.7 میلیون نفر بود (در حالی که 2.7 میلیون نفر در سال 2019 بود) و در فوریه سال 2020 نیز 1.1 میلیون نفر بود (از 2.6 میلیون نفر در سال 2019).

میزان مصرف سفر توسط بازدید کنندگان بین المللی برای دوره ژانویه تا مارس سال 2020 672.7 میلیارد JPY تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 41.6 درصد کاهش نشان می دهد. تعداد پروازهای بین المللی در هفته سوم آوریل نسبت به دوره قبل از گسترش COVID-19 بیش از 90 درصد کاهش یافته است. میزان اشغال کل هتل ها در فوریه سال 2020 53.0 درصد بود. بعلاوه، بازیهای المپیک توکیو به تعویق افتاد.

در مورد اقدامات سیاستی برای حمایت از صنایع متضرر، دولت ژاپن قبلاً یارانه های تعدیل اشتغال را گسترش داده و پشتیبانی نقدینگی شدیدی از جمله وام های بدون بهره بدون بهره را ارائه داده است. در 7 آوریل 2020 ، دولت ژاپن بسته حمایتی اقتصادی اضطراری جدید را اعلام کرد که به 117 تریلیون JPY (تقریباً 1 تریلیون دلار آمریکا) بالغ می شود، تا از ادامه کار و تجارت در همه صنایع، از جمله گردشگری و همچنین برای حمایت از حمایت کند. بهبود اقتصادی در آینده. بسته اقتصادی اضطراری شامل توسعه یارانه تعدیل اشتغال، حمایت از نقدینگی و اقدامات تحریک تقاضای شدید برای گردشگری است که به دنبال حمایت از اقتصاد پس از حل همه گیر COVID-19 است. اقدامات محرک تقاضا شامل یارانه جدیدی به مبلغ بیش از 10 میلیارد دلار در قالب تخفیف و کوپن برای حمایت از گردشگری، حمل و نقل، خدمات غذایی و مشاغل رویدادی برای ایجاد بهبود فوری پس از همه گیری است.

علاوه بر بسته اقتصادی اضطراری فوق، آژانس جهانگردی ژاپن برای جذب گردشگران بلافاصله پس از پایان همه گیری، در تلاش برای جذاب ساختن مقاصد گردشگری، بهبود فضای سفر و انجام تبلیغات برای گردشگران بین المللی، 2.2 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد.

آژانس گردشگری ژاپن و سازمان ملی گردشگری ژاپن (JNTO) اطلاعات به موقع را به چندین زبان از طریق وب سایت های مربوطه و همچنین حساب های رسمی توییتر و weibo خود ارائه می دهند.

JNTO در 365 روز سال ، 24 ساعت شبانه روز یک خط تلفن ویژه بازدیدکنندگان اداره می کند. در صورت بروز حوادث و موارد اضطراری، از جمله مواردی که ویروس کرونا ویروسی (COVID-19) را در اختیار داشته باشید، برای اطلاعات یا کمک به گردشگران تماس بگیرید. پشتیبانی به زبان های انگلیسی، چینی، کره ای و ژاپنی در دسترس است.

کره

بخش گردشگری کره به عنوان یکی از اولین کشورهایی که افزایش سریع موارد تأیید شده به COVID-19 در خارج از سرزمین اصلی چین را نشان می دهد، به دلیل محدودیت های سفر جهانی، ممنوعیت ها و مشاوره ها، ضربه سختی خورده است. بین 1 ژانویه 2020 و 17 مه 2020، ورود گردشگران بین المللی و سفرهای خروجی به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد کاهش یافته است. تخمین زده می شود که این افت شدید تقاضای گردشگری 2.8 میلیارد دلار (3.6 تریلیون KRW) به صنعت گردشگری کره از آوریل 2020 خسارت وارد کند. خسارت زیادی به بخش جهانگردی در کره وارد شده است که منجر به اخراج گسترده، مرخصی بدون حقوق، و شکست های تجاری. در حالی که شرکت ها برای تعادل بخشیدن به فعالیت تلاش می کنند، تحقیقات اخیر نشان می دهد که ارزش کل 30 شرکت برتر جهانگردی کره در حدود 4 ماه (بین 17 ژانویه تا 10 آوریل) تقریباً 15 تریلیون KRW (حدود 12 میلیارد دلار) سقوط کرده است.

دولت کره تجزیه و تحلیل خود را در مورد تأثیر COVID-19 بر بخش گردشگری انجام داده و اقدامات سیاستی کافی را مطابق با سناریوی زیر اعمال خواهد کرد:

 • سناریو 1: جریان های گردشگری به مدت 4 ماه متوقف می شوند و از ژوئیه شروع به بهبود می کنند. در این سناریو انتظار می رود 10.2 میلیون گردشگر ورودی بین المللی (7.3 میلیون یا 41.7 درصد کاهش نسبت به سال 2019) و 13.3 میلیارد دلار درآمد گردشگری (کاهش 4.5 میلیارد دلار یا 25.3 درصد کاهش نسبت به 2019) در سال 2020 داشته باشد.
 • سناریو 2: جریان های گردشگری به مدت 6 ماه خاموش مانده و از سپتامبر شروع به بهبود می کنند. انتظار می رود 7.5 میلیون گردشگر ورودی بین المللی (10.0 میلیون یا 57.1٪ کاهش) و 10.3 میلیارد دلار درآمد گردشگری (کاهش 10.2 میلیارد دلار یا 42.1٪ کاهش) در سال 2020 دریافت کند.

با در نظر گرفتن سرعت بهبود بازار گردشگری، ابتدا اقدامات بهبودی به منظور رونق بخشیدن به بازار گردشگری داخلی و سپس تقویت بازار ورودی پس از پایان همه گیری انجام می شود.

دولت کره اقدامات پشتیبانی اقتصادی خود را (چهار بار در 17 فوریه ، 18 مارس ، 28 مارس و 1 آوریل 2020 به روز شده) برای صنعت گردشگری اعلام کرده است که شامل پشتیبانی مالی / مالی ، تخفیف مالیاتی و پشتیبانی شغلی / شغلی است.

 • تأمین مالی بنگاه های جهانگردی: در مجموع 300 میلیارد KRW (243 میلیون دلار) از صندوق ملی گردشگری برای حمایت از شرکت های جهانگردی بسیج شده است. به عنوان بخشی از این طرح، بودجه 100 میلیارد KRW (81 میلیون دلار) اختصاص داده شده است تا شرکت های کوچک و متوسط ​​جهانگردی بتوانند به وام های کم بهره با ضمانت موقت (با نرخ تقریبی 1٪) دسترسی پیدا کنند. همچنین، پوشش بیشتر وامهای عمومی جدید به مشاغل مربوط به گردشگری با مجموع 200 میلیارد کرون کرون (162 میلیون دلار) در دسترس قرار گرفته است. علاوه بر این، تمدید یا تعویق وام برای مدت یک سال در وام های قبلی حداکثر تا 200 میلیارد KRW (162 میلیون دلار آمریکا) در دسترس خواهد بود. سایر اقدامات مالی، مالی و تخفیف مالیاتی برای صنعت گردشگری شامل موارد زیر است:

یک صندوق امداد اضطراری برای همه SME های آسیب دیده از جمله شرکت های نوپای گردشگری و SME ها با ارزش 2.2 تریلیون KRW (1.8 میلیارد دلار)

 • کاهش مالیات برای مشاغل از جمله کاهش مالیات بر املاک و کاهش مالیات جامع نگهداری املاک و مستغلات که با حمایت از مصوبه شورای محلی / منطقه ای به مشاغل مهمان نوازی تحمیل شده است.
 • تمدید سیاست بازپرداخت مالیات هتل برای بازدید کنندگان بین المللی (از سال 2020 تا 2022)
 • حمایت از مشاغل گردشگری و آموزش مهارت ها: از زمان تعیین صنعت مسافرت و جهانگردی به عنوان support بخش حمایت از اشتغال ویژه ، شرکت های جهانگردی می توانند مرخصی استحقاقی برای کارمندان خود فراهم کنند. حمایت ویژه شغلی حداکثر 90٪ کمک هزینه مرخصی برای شش ماه پس از مرخصی استحقاقی را تأمین می کند و همچنین 500000 KRW (410 دلار آمریکا) را برای سه ماه پس از مرخصی بدون حقوق تأمین می کند. اقدامات دیگر شامل آموزش حرفه ای بیشتر و وام های معیشتی است که به افراد جویای کار ارائه می شود.
 • افزایش تقاضا برای گردشگری داخلی: تشویق هزینه های گردشگری محلی با صدور کوپن مسافرتی و گردشگری داخلی. و افزایش برنامه “یارانه پاداش تعطیلات” که به کارمندان شرکت های کوچک پاداش تعطیلات که بخشی از آنها از دولت یارانه می گیرد (25٪ از مبلغ تعیین شده) ارائه می دهد.
 • اقدامات دیگر: اقدامات جلوگیری از شیوع ویروس در صنعت شامل توزیع مواد ضد عفونی کننده دست و ماسک صورت به مشاغل و امکانات گردشگری (هتل ها، امکانات کمپینگ، مراکز اطلاع رسانی و غیره) اجرا شده است. و ارائه خدمات ضد عفونی به مشاغل گردشگری که توسط افرادی که از نظر آزمایش COVID-19 برای جلوگیری بیشتر از ویروس مثبت بوده اند ، بازدید می شود.

دولت کره فعالیت های تبلیغاتی را برای جلب بازدید کنندگان بین المللی پیش بینی می کند و کاملاً از قبل برای بازیابی کامل بازار ورودی آماده شده است. استراتژی های زیر در مراحل مختلف همه گیری دنبال می شود:

 • مرحله گسترده: دولت اعتماد مجدد خود را با مسافران در مورد گردشگری کره (به عنوان مثال کمپین های “کره پسند” با ستاره های K-pop) ایجاد خواهد کرد، محتوای جدید گردشگری را کشف می کند و محتوای گردشگری موجود را غنی می کند.
 • مرحله تثبیت: دولت زمینه را برای بازیابی زودهنگام فراهم می کند (به عنوان مثال بازاریابی آنلاین و آفلاین محصولات، برنامه های “سفر ایمن، کره”، فیلم های تبلیغاتی سفارشی برای هر بازار منبع و غیره).
 • مرحله انقراض: دولت فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتی تهاجمی انجام می دهد که منجر به بهبود سریع بازار ورودی می شود

دولت کره قصد دارد از ابتکارات برنامه های دیجیتالی خود بیشتر استفاده کند، زیرا پیش بینی می شود همه گیر COVID-19 تحول دیجیتال را تسریع کرده و به سمت یک سفر “هوشمندانه”، “شخصی” و “بدون تماس 55” حرکت کند. “خدمات پیش بینی گردشگری” یک راه حل بزرگ داده است که هدف آن کمک به برنامه ریزی سفر با اطلاعات مفید سفر از مقصد محلی مانند بازدید کنندگان در زمان واقعی ، نرخ رزرو برای حمل و نقل و محل اقامت، و اطلاعات آب و هوا، و غیره برای گردشگرانی است که تمایلی ندارند برای گشت و گذار با راهنما، “خدمات قصه گویی دیجیتال” جایگزینی برای راهنمایان تورهای شخصی ارائه می دهد. کاربران می توانند به راحتی برنامه با عنوان “راهنمای تور هوشمند” را در دستگاه تلفن همراه به کره ای، انگلیسی، ژاپنی و چینی بارگیری کنند، با زبانهای اضافی که در آینده نزدیک اضافه خواهد شد. از آنجایی که افراد بیشتری در طول سفر خود از پر رفت و آمد در محیط های داخلی خودداری می کنند، سیستم “Durunubi” (تحرک کره) که مسیرهای تور را برای پیاده روی، دوچرخه سواری و رانندگی توصیه می کند، برای تعداد روزافزون گردشگرانی که به دنبال فعالیت در فضای باز هستند، مفید خواهد بود. این سرویس اطلاعات گردشگری همچنین اطلاعات بیشتری در مورد مسیر شامل جاذبه های گردشگری محبوب، سایت های میراث فرهنگی، حمل و نقل، محل اقامت و رستوران ها ارائه می دهد.

لتونی

در ماه آوریل، اقدامات کلی اقتصادی برای حمایت از بخش هایی که بیشتر درگیر بحران هستند، مانند گردشگری، معرفی شد. این اقدامات شامل فاصله اجتماعی و الزامات بهداشتی برای مشاغل فعال، اقدامات حفاظت اجتماعی، کمک به شرکتها و تخفیف مالیاتی بود.

در ماه مه، وزارت اقتصاد کار در زمینه مکانیزم های پشتیبانی صنعت گردشگری را آغاز کرده است، از جمله:

 • نرخ كاهش مالیات بر ارزش افزوده 5٪ برای بخشهای پذیرایی و اقامتگاههای گردشگری،
 • ارزیابی و اجرای یک سیستم کوپن متعادل برای رسیدگی به وضعیت اپراتورها و آژانس های گردشگری در خدمات پیچیده گردشگری،
 • اقدامات پشتیبانی برای توسعه گردشگری محلی به منظور حمایت ویژه از شرکت های گردشگری محلی و تحریک تقاضای محلی ، از جمله یک کارزار آموزنده برای توسعه گردشگری محلی ،
 • جذب گردشگران بین المللی جدید پس از بحران Covid-19 ، ارائه پشتیبانی به طور خاص برای توسعه MICE ،
 • پشتیبانی از آن دسته از اپراتورهای گردشگری که با بازگشت خوب گردشگران قبل از بروز شرایط اضطراری خدمات بازگشت به کشور را با حسن نیت انجام داده اند
 • دستورالعمل های اضافی ویژه ایمنی بهداشتی برای ارائه دهندگان خدمات گردشگری و مسافران برنامه ریزی شده است.

لیتوانی

به منظور مدیریت بحران و کاهش تأثیر آن در بخش گردشگری، وزارت اقتصاد و نوآوری طرحی را برای ارتقا بخش گردشگری به دولت ارائه كرد كه شامل اقدامات برای كاهش اثرات COVID-19 و همچنین اقدامات برای ارتقا بخش گردشگری پس از قرنطینه، و اقدامات برای تبدیل سیستم گردشگری. برای اجرای این اقدامات حدود 45 میلیون یورو از بودجه دولت در نظر گرفته شده است:

 • به منظور اطمینان از نقدینگی بخش گردشگری، ابزاری جدید برای ارائه وام بدون بهره به تورگردانان برنامه ریزی شده است تا آنها بتوانند بلافاصله با گردشگرانی که کوپن سفر را رد کرده اند تسویه حساب کنند.

برای تنظیم روابط بین مجریان تور و بیمه ها، وزارت اقتصاد و نوآوری اصلاحاتی را در قانون بدهی دولت مبنی بر پیشنهاد ضمانت مالی اعطایی به مجری تور آغاز کرده است. این همچنین بازگشت به ایجاد مدل صندوق تضمین سفر را برای جبران خسارات وارده به گردشگران در نتیجه ورشکستگی اپراتورهای تور فراهم می کند.

پس از اعلام وضعیت اضطراری، برای حمل و نقل گردشگران از خارج از کشور، مجریان تور لیتوانیایی جبران می شوند.

 • اقدامات بازاریابی برای ارتقا tourism گردشگری در بازارهای محلی و اولویت دار توسعه خواهد یافت. این اقدامات توسط سفر لیتوانی اجرا می شود. برنامه ریزی شده است که گردشگران از بازارهای همسایه به بهبود گردشگری ورودی کمک می کنند. بنابراین مهم است که مصرف گردشگری داخلی و جذب گردشگر از کشورهای همسایه که با حمل و نقل جاده ای سفر می کنند ، مهم باشد.

برای تشویق به بهبود بخش گردشگری پس از COVID-19، برنامه ریزی شده است که یک سیستم کوپن تعطیلات برای افراد پزشکی که در لیتوانی کار می کنند ایجاد شود. ارزش تخمینی کوپن تعطیلات از 200 یورو فراتر نخواهد رفت. هدف از این طرح تشکر از پزشکان برای کار آنها در دوره قرنطینه و تشویق به بهبود بازار گردشگری محلی است.

تحول بخش گردشگری با ارتقا نوآوری و فن آوری های دیجیتال از طریق توسعه خدمات و محصولات گردشگری دنبال می شود. برای این منظور، از ابزار “مدل تجارت الکترونیکی” برای تأمین مالی مدل های جدید تجاری ایجاد شده از طریق معرفی راهکارهای تجارت الکترونیکی و همچنین “بازآفرینی کارگران سازمانی” و ابزار “چک های نوآورانه” استفاده خواهد شد که تأمین مالی خواهد شد. خرید خدمات انتشار، خواندن صدا، ترجمه، عکاسی، فیلمبرداری، طراحی، ارتباطات و غیره.

همچنین، برنامه هایی برای افزایش بودجه ابزارهای سرمایه گذاری موجود اتحادیه اروپا وجود دارد که توسعه خدمات جدید گردشگری را امکان پذیر می کند. “چک های نوآورانه” یکی از این اقدامات با هدف تأمین مالی اجرای پروژه های تحقیق و توسعه است.

به منظور ارتقا گردشگری، اقدامات پیشنهادی شامل تسریع در بازسازی طولانی مدت کاخ ورزش به مرکز کنگره ملی است. مرکز کنگره به لیتوانی کمک می کند تا در زمینه گردشگری تجاری رقابتی شود ، فصلی را کاهش دهد، مشاغل جدید ایجاد کند و بخش گردشگری را آماده کند تا در آینده کنفرانس ها و کنگره های اصلی را در مرکز ویلنیوس برگزار کند.

اقداماتی برای بهبود گردشگری در برنامه دولت برای ارتقا اقتصاد و کاهش اثرات انتشار ویروس کرونا (COVID-19) گنجانده شده است.

مکزیک

سناریوی پاییز تولید ناخالص داخلی گردشگری نصف درصد خواهد بود و مشارکت آن را از 8.7 درصد تولید ناخالص داخلی مکزیک به 8.2 درصد کاهش می دهد. بر اساس برآوردهای انجام شده، انتظار می رود در سال 2020 ورود گردشگران به هتل ها در مقایسه با آنچه در سال 2019 مشاهده شد ، کاهش 4.3٪ به 7.7٪ را ثبت کند.

زیان تقریباً 829000 مسافر کروز در بنادر کارائیب و اقیانوس آرام مکزیک ، معادل کاهش درآمد 57 میلیون دلاری برآورد شده است.

در 12 مارس ، 2020 ، نمایشگاه گردشگری Tianguis Turístico de México رسماً به 19-22 سپتامبر 2020 در مریدا، یوکاتان موکول شد.

در 18 مارس ، 2020 ، دبیر جهانگردی با کمیته اجرایی گردشگری کنفرانس ملی فرمانداران دیدار کرد ، به منظور هماهنگی کار مشترک با بخش خصوصی صنعت جهانگردی برای مقابله با اثرات همه گیر COVID- 19 در بخش.

در 20 مارس ، وزیر جهانگردی اولین فیلم از چندین فیلم منتشر شده را منتشر کرد، به عنوان بخشی از کارزاری که می خواهد قدرت مکزیک را به عنوان یک قدرت توریستی نشان دهد.

هلند

به منظور مقابله با پیامدهای اقتصادی COVID-19 و حمایت از بخشهای آسیب دیده ، هلند بسته اقتصادی گسترده ای را ارائه داده است که شامل هر دو اقدام برای جلوگیری از بیکاری و همچنین تأمین نقدینگی برای مشاغل ، با تأکید بر حمایت از SME ها است. . این اقدامات اگرچه به طور خاص برای صنعت گردشگری طراحی نشده است، اما به بخش بزرگی از صنعت گردشگری نیز کمک می کند.

موارد زیر مرتبط ترین اقدامات برای بخش گردشگری است:

برای حمایت از شرکت هایی که تحت تأثیر اقدامات مربوط به بهداشت دولت هلند در واکنش به شیوع COVID19 قرار دارند – به عنوان مثال تعطیلی رستوران ها – یک میز اضطراری برای کمک مالی به کارآفرینان در بخش های تحت تأثیر قرار گرفت. با استفاده از این توافق نامه ، شرکت ها می توانند مبلغ یکجا و مبلغ 4000 یورو دریافت کنند. این حمایت در بیشتر شرکت های صنعت گردشگری اعمال می شود.

کارفرمایانی که انتظار کاهش حداقل 20٪ در درآمد را دارند می توانند برای مدت 3 ماه حداکثر 90٪ از کل دستمزد کمک هزینه کنند. آژانس بیمه کارمندان پیش از این سپرده ای را پرداخت می کند و پس از آن مشخص خواهد شد که آیا بنگاه اقتصادی حمایت بیش از حد دریافت کرده است یا اینکه خیلی کم. کارفرمایانی که از این طرح استفاده می کنند باید متعهد شوند که کارمندان خود را به دلایل اقتصادی اخراج نکنند و به پرداخت کامل حقوق کارمندان خود از جمله افرادی که دارای قرارداد انعطاف پذیر هستند ادامه دهند. این امر به ویژه برای صنعت گردشگری و مهمان نوازی بسیار مهم است زیرا این صنایع از تعداد زیادی کارمند با قراردادهای موقت و انعطاف پذیر تشکیل شده اند.

 • تسهیلات تضمینی برای وام های SME (BMKB) از قبل موجود است و کار می کند. SME ها می توانند از طرح BMKB برای وام های پل یا افزایش حد اضافه برداشت در حساب جاری خود استفاده کنند، علی رغم نداشتن وثیقه مورد نیاز.

علاوه بر این، سازمان بازاریابی مقصد ملی هلند NBTC (“بازاریابی هلند”) با سازمان های بازاریابی محلی در حال کار بر روی یک استراتژی ملی بهبود است تا بهبود پایدار صنعت گردشگری را تحریک کند.

علاوه بر این، دولت در حال حاضر به دنبال اقدامات بخشی به ویژه برای بخشهای آسیب دیده (مانند صنعت گردشگری، رستوران ها و غیره) است. این احتمالاً در اوایل ماه مه اعلام خواهد شد.

دولت هلند با شرکتهای صنعت گردشگری و مهمان نوازی و سازمان های بخشی آنها ارتباط منظم و فشرده ای دارد. اقدامات انجام شده و همچنین تأثیرات آنها توسط دولت هلند از نزدیک کنترل و ارزیابی می شود.

نیوزلند

در 17 مارس 2020، دولت نیوزیلند برای حمایت از مردم نیوزیلند، شغل و مشاغل خود از تأثیر جهانی COVID-19 ، و آماده سازی اقتصاد برای بازیابی، COVID-19: بسته پاسخ اقتصادی خود را اعلام کرد. کل سرمایه گذاری در بسته پاسخ اقتصادی 12.1 میلیارد NZD در طول دوره پیش بینی است. این تزریق وجه نقد بیش از 12 میلیارد NZD برنامه به روزرسانی نیوزیلند است که در ژانویه 2020 اعلام شد. این بسته شامل یک بسته قابل توجه برای کاهش تأثیر شوک اقتصادی بر مشاغل و کارگران و حمایت از اطمینان در کوتاه مدت است. این بسته همچنین شامل تسهیلات 900 میلیون NZD وام برای ایر نیوزلند از طرف دولت بود.

در 23 مارس 2020 ، دولت اعلامیه های دیگری مانند موافقت با حذف محدودیت در طرح یارانه دستمزد دولت ، كه به مدت یازده هفته 4 میلیارد NZD بیشتر به اقتصاد تزریق می كند، صادر كرد. بسته نهایی بهبود دولت فراتر از اقدامات اعلام شده در بسته پاسخ اقتصادی در 17 مارس 2020 و اقدامات اضافی اعلام شده در 23 مارس 2020 خواهد بود.

وزرا همچنين برنامه سرمايه گذاري بين المللي براي محافظت از بازديدكنندگان و گردشگري (IVL) را بررسي خواهند كرد تا بفهمند كه چگونه مي توان از درآمد IVL براي بازسازي بخش گردشگري در نيوزلند بهتر استفاده كرد.

در 14 ماه مه، دولت بودجه سال 2020 را اعلام کرد. به عنوان بخشی از بودجه 2020، یک بسته پشتیبانی تجاری 4 میلیارد NZD وجود دارد که شامل 3.2 میلیارد NZD برای تمدید یارانه دستمزد است. در مشاوره قبل از بودجه ، از صنعت گردشگری برای حمایت بیشتر از هزینه های پرسنل درخواست های شدیدی صورت گرفته است. تمدید به طرح یارانه دستمزد به مشاغل کمک خواهد کرد تا هزینه های پرسنل را پوشش دهند و از مشاغل محافظت کنند، در حالی که ما یک کمپین گردشگری داخلی را افزایش می دهیم.

بودجه 2020 همچنین شامل 400 میلیون NZD است که به صندوق بازیابی گردشگری (TRF) اختصاص یافته است. این بسته پاسخ شامل موارد زیر است:

 • برنامه انتقال گردشگری که مشاوره و پشتیبانی برای چرخاندن مشاغل به سمت بازارهای داخلی و استرالیا، خواب زمستانی یک کسب و کار یا سایر گزینه ها را ارائه می دهد. گردشگری نیوزیلند (TNZ) بینش و دیدگاه مشتری در مورد شرایط بازار خارج از کشور را فراهم می کند.
 • برنامه استراتژیک حفاظت از دارایی های جهانگردی. این صندوق سرمایه های کلیدی گردشگری را که نقشی اساسی در پیشنهادات گردشگری داخلی نیوزلند و مارک بین المللی دارند شناسایی و از آنها حمایت و کمک لازم را می کند.
 • گروه وزرای بازیابی گردشگری. این گروه برای نظارت بر TRF و بهبود صنعت گردشگری ایجاد خواهد شد.
 • گروه ویژه گردشگری آینده نیوزیلند. این گروه ویژه دولتی و خصوصی می تواند آینده گردشگری در نیوزیلند را هدایت کند و متشکل از نمایندگان بخش دولتی و گردشگری خواهد بود. این موضوعات موجود و آینده را که گردشگری را شکل می دهند و بر آنها تأثیر می گذارد ، اولویت بندی می کند و توصیه هایی را در مورد سیاست های بیشتر و اصلاحات نظارتی در بخش هدایت می کند.

علاوه بر این اقدامات، در اول ماه مه، دولت اعلام كرد كه برای حمایت از نیازهای فوری وجوه نقد آنها و تأمین هزینه های ثابت، وام های بدون بهره برای یك سال به مشاغل كوچك تحت تأثیر شوك اقتصادی COVID-19 ارائه خواهد كرد. طرح وام نقدینگی مشاغل کوچک (SBCS) حداکثر 100000 NZD به شرکت هایی که 50 کارمند معادل کار تمام وقت دارند یا کمتر کار می کنند کمک خواهد کرد. وام ها در صورت بازپرداخت در مدت یک سال بدون بهره خواهند بود. نرخ بهره برای مدت حداکثر پنج سال 3٪ خواهد بود. بازپرداخت برای دو سال اول لازم نیست.

معیارهای واجد شرایط بودن همانند طرح یارانه دستمزد است. مشاغل همچنین باید اعلام کنند که یک تجارت قابل دوام هستند، آنها از پول برای هزینه های اصلی فعالیت های تجاری استفاده می کنند و یک قرارداد وام قانونی را امضا می کنند.

نروژ

از تاریخ 30 مارس ، اکثر فعالیت های گردشگری از جمله انواع رویدادها تعطیل است. بررسی های انجام شده از سازمان های بازرگانی نشان می دهد که 80-90٪ کارکنان صنعت (هم HORECA و هم هواپیمایی/کروز) به طور موقت بیکار هستند.

مشاغل گردشگری از اقدامات عمومی اقتصادی مانند اقدامات مالی با هدف تجارت و صنایع و طرح های تضمین و وام برای مشاغل بهره مند خواهند شد. اقدامات خاص صنعت با تأثیر بر صنعت مسافرت و جهانگردی شامل نرخ پایین مالیات بر ارزش افزوده است که شامل حمل و نقل مسافر، محل اقامت و اکثر رویدادها و جاذبه های فرهنگی است، از 12٪ به 8٪ تا 31 اکتبر 2020 کاهش می یابد. این نرخ ممکن است توسط پارلمان بیشتر کاهش یابد.

برای صنعت هواپیمایی اقدامات زیر انجام شده است:

 • تعلیق مالیات مسافران هوایی ، برای پروازها تا 31 اکتبر 2020.
 • تعلیق پرداخت هزینه های حمل و نقل هوایی (بدون تعیین تاریخ پایان).
 • خرید مسیرهای هوایی داخلی که به دلیل بحران هیچ پایه ای برای عملیات تجاری وجود ندارد.
 • معرفی یک طرح تضمین هواپیمایی به مبلغ 6 میلیارد NOK ، با 90٪ ضمانت دولت برای هر وام.

برای برگزارکنندگان رویدادهای فرهنگی و ورزشی، یک برنامه جبران خسارت 900 میلیون کرون (حدود 80-90 میلیون یورو) برای رویدادهای فرهنگی و ورزشی که به دلیل محدودیت های ایالت لغو شد.

نروژ وارد مرحله دوم اجرای اقدامات مالی مربوط به شیوع ویروس کرونا شده است. در این مرحله اقدامات بیشتری برای صنعت خاص پیش بینی می شود. برخی از موارد خاصی که ممکن است در بخش گردشگری ایجاد شود و نیاز به پاسخگویی به سیاست دارد ، موارد زیر است:

 • نیاز مجریان تور به کمک مالی هنوز فوری است
 • برخی از مراکز اسکی نیز به دلیل تعطیلی تاسیسات آلپ در فصل اوج، در معرض ورشکستگی قرار دارند. این خسارات قابل توجه است، زیرا اکثر شرکت ها در پیست های اسکی قسمت عمده ای از درآمد خود را در بازه زمانی مارس تا مه دریافت می کنند.
 • نیاز به اطمینان از عملکرد سازمانهای مدیریت مقصد (DMO) به عنوان بخشی از روند بازسازی مقصد نروژ، در مرحله “پس از تاج”. بدون فعالیت شرکت گردشگری ، DMO ها دیگر منبع درآمد ندارند و مجبورند فعالیت خود را به عنوان شبکه ساز و مرکز دانش و شایستگی متوقف کنند.
 • افزایش بودجه بازاریابی عمومی نروژ به عنوان مقصد

لهستان

خطوط هوایی لهستان LOT ابتکاری “LOT do domu” (پرواز به خانه) را ایجاد کرد و پروازهای چارتر را برای بازگرداندن گردشگران خارج از کشور ترتیب داد.

سازمان گردشگری لهستان برای اطمینان از اینکه گردشگران می توانند از سرویس هایی که قبلاً خریداری کرده اند در تاریخ مناسب استفاده کنند ، یک کمپین “لهستان تأخیر را لغو نمی کند” آغاز کرد. این اقدام با هدف کمک به صنعت جهانگردی برای عبور از شرایط دشوار انجام می شود.

به عنوان یک اقدام قانونی، در 2 مارس، پارلمان قانون راه حل های ویژه مربوط به COVID-19 را تصویب کرد. این قانون حاوی آیین نامه ای است که بر اساس آن مجریان تور می توانند بازپرداخت کمک های پرداخت شده به صندوق تضمین جهانگردی را برای تورهای بسته ای که توسط مسافران لغو شده یا به دلایل مستقیم مربوط به شیوع آن خاتمه داده اند، دریافت کنند اپیدمی.

صندوق تضمین گردشگری بخشی از سیستمی است که برای محافظت از مسافر (مصرف کننده) در برابر اثرات ورشکستگی برگزار کننده تور برگزار می شود. گردانندگان تور موظفند به موقع به صندوق کمک کنند. هدف از این آیین نامه این است که اگر تورهای بسته ای که کمک های مذکور برای آنها پرداخت نشده است، مجریان تور را قادر به بازیابی کمکهای خود به صندوق کنیم. حداکثر کمک هزینه، طبق قانون تعریف شده، 30 PLN است و برای هر مسافر مطابق با قرارداد شرکت در تور بسته ای که آنها امضا کرده اند، محاسبه می شود. حمایت کنونی برگزارکنندگان این است که آنها را قادر به ادامه فعالیت های خود، از جمله پوشش دادن تعهدات موجود در قبال مسافران (مصرف کنندگان) کند.

در 31 مارس، دولت یک بسته حمایتی برای کارآفرینانی که در نتیجه شیوع در شرایط بحرانی قرار گرفته اند، به کار برد که به سود مشاغل گردشگری نیز می باشد. این قانون شامل پیشنهادهایی برای کارآفرینان در زمینه های: تخفیف احتمالی برای پرداخت مالیات و مشارکت های تأمین اجتماعی، ابزارهایی برای بهبود نقدینگی مالی شرکت ها، مسائل مربوط به حمایت و پشتیبانی از بازار کار، از جمله راه حل هایی برای شرکت های مجبور به توقف کار است. اداره جهانگردی وزارت توسعه اقتصادی همچنین اقدامات دیگری را انجام داده است، غیر از اقدامات قانونی، برای شناسایی نیازهای اساسی صنعت در حال حاضر و برنامه ریزی برای کمک و مساعدت بالقوه در آینده.

در 9 مارس، جلسه ای بین وزیر توسعه اقتصادی و نمایندگان صنعت ملی و سازمان های مصرف کننده برگزار شد که به تأثیرات اپیدمی ویروس کرونا در صنعت گردشگری اختصاص داشت. وزارت جهانگردی راهنمای خود را تهیه کرده است که شامل پاسخ سوالاتی است که بیشتر مسافران و مجریان تور از آنها می پرسند. این راهنما به آیین نامه هایی اشاره دارد که حقوق نهادهای بازار گردشگری را مشخص می کند ، با تأکید ویژه بر مقرراتی که ممکن است در شرایط فعلی اعمال شود. این شامل توضیحاتی از جمله اصطلاحات “شرایط خارق العاده و غیر قابل اجتناب”، مفهوم “انصراف از قرارداد شرکت در یک تور بسته ای”، محدوده زمانی این خروج، حقوقی است که یک مسافر در چنین شرایطی دارد و حقوق متعلق به آن به یک مجری تور در مورد دستورالعمل های بهداشتی برای کارآفرینان ارائه دهنده خدمات هتل، “راهنمای عملیاتی تسهیلات هتل” توسط رئیس بازرس بهداشتی تهیه شده و در وب سایت وزارت منتشر شده است.

پرتغال

در گزارشی که در 12 مارس منتشر شد، انجمن هتل های AHP گزارش داد كه بخش هتلداری در این كشور وابسته به جهانگردی می تواند 30 تا 50٪ از درآمد خود را تا 800 میلیون یورو بین مارس و ژوئن از دست بدهد. TAP – شرکت هواپیمایی ملی- پس از لغو 1 هزار پرواز ، در آوریل-مه برنامه ریزی مجدد 2500 پرواز را انجام داد. این 7٪ پروازهای برنامه ریزی شده TAP در ماه مارس، 11٪ در آوریل و 19٪ در ماه مه است. یک انجمن بخشی دیگر، گزارش داد که نیمی از شرکت های اقامتی ثبت نام اشغال بیش از 40، به دنبال توسعه ویروس کرونا جدید، درصدی است که برای شرکت های پذیرایی نیز اعمال می شود.

در 18 مارس، دولت بسته 9.2 میلیارد یورویی را اعلام کرد. این شامل 3 میلیارد یورو ضمانت نامه اعتباری دولتی برای تأمین نقدینگی برای شرکت های آسیب دیده از ویروس کرونا است که 900 میلیون یورو برای هتل ها و اقامتگاه ها (75 میلیون یورو برای مشاغل خرد و کوچک)، 200 میلیون یورو برای آژانس های مسافرتی، سازمان های خدمات تفریحی و رویدادها و 600 میلیون یورو برای رستوران ها (270 میلیون یورو برای مشاغل خرد و کوچک). این خطوط اعتباری شامل یک دوره بازپرداخت چهار ساله، شامل یک دوره موافقت تا پایان سال است.

 • پرتغال اقدامات ویژه ای را برای حمایت از بخش گردشگری با هدف به حداقل رساندن تأثیر کاهش موقتی سطح تقاضا در گردشگری، به دلیل بحران ناشی از COVID-19 آغاز کرد:
 • خط حمایت از نقدینگی شرکت های کوچک گردشگری – COVID-19، با تخصیص 60 میلیون یورو، این یک خط جدید مالی با هدف شرکت های خرد گردشگری است که ظرفیت کمی برای واکنش به عقب نشینی شدید تقاضای ثبت شده را نشان می دهد.
 • همچنین تصمیم گرفته شد تا از بازپرداخت هزینه های متحمل شده توسط برگزارکنندگان رویدادهایی که رویدادهای آنها در سال 2020 به دلیل بحران COVID-19 به تعویق افتاد یا لغو شد، حمایت شود.
 • این اقدامات پشتیبانی سرمایه گذاری با اقدامات تسریع در پرداخت و بازپرداخت در محدوده QREN و پرتغال 2020 (صندوق های اتحادیه اروپا) و همچنین به تعویق انداختن انجام برخی تعهدات مالیاتی، تقویت شد.

علاوه بر پشتیبانی مالی از شرکت ها، خدمات مشاوره ای برای کارآفرینان گردشگری و گردشگران ایجاد شده است:

 • به روزرسانی تیم اطلاعات و مشاوره در Turismo de Portugal: توسعه کانال های تلفنی و آنلاین برای حمایت از شرکت ها در مورد مشاوره در مورد ابزارهای پشتیبانی مالی ایجاد شده برای مقابله با بحران COVID-19.
 • پشتیبانی آنلاین تخصصی از مدارس گردشگری پرتغال به شرکت ها: Turismo de Portugal خدمات پشتیبانی آنلاین ویژه ای را ارائه داد که توسط تیمی متشکل از 60 مربی از مدارس هتل و جهانگردی ارائه شده است که برای کمک به شرکت ها جهت پشتیبانی در رسیدگی به موارد خاص عملیاتی ارائه می شوند. ، کمک به به حداقل رساندن تأثیر برنامه های احتمالی COVID-19.
 • داده های به روز شده در بازارهای منبع بین المللی به پرتغال: به روزرسانی روزانه اطلاعات بازار برای شرکت ها (حمل و نقل هوایی، رزرواسیون، تورهای مسافرتی و محدودیت های سفر)، تولید شده توسط دفاتر Turismo de Portugal در سراسر جهان و به طور عمومی در سیستم مدیریت دانش Turismo de Portugal موجود است
 • نظارت بر گردش گردشگران به پرتغال، با استفاده از داده های تلفن همراه و خطوط هوایی.
 • در مورد گردشگران، ابتکارات خاصی در زمینه ارتباطات، با اطلاعاتی در مورد حقوق مصرف کننده در زمینه بحران در وب سایت شرکت Turismo de Portugal، صفحه اختصاص داده شده به گردشگران بین المللی (که وب سایت خود را به پرتغال تبدیل کرد) توسعه داده شد. پاسخ گردشگری) با اطلاعات مفید و به روز در مورد حفاظت مشاوره به گردشگران، اقدامات محدود كننده در كشور و تماسهاي مفيد براي كساني كه در مقصد هستند (فرودگاهها، شركت هاي هواپيمايي، امنيت و غيره) و همچنين پيشنهادات براي مرور وب با كشف پرتغالي متفاوت.
 • توریسم پرتغالی ارتباطات مقصد خود را از #CantSkipPortugal به #CantSkipHope تبدیل کرد، یک پیام امید برای همه و متناسب با لحظه عدم اطمینان که در آن زندگی می کنیم. آنجا وجود دارد همچنین از بخشهای بازاریابی و همه هیئتهای خارج از کشور تمرکز مجدد شده است: جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد بازارها و ارائه این اطلاعات به صورت هفتگی به شرکتها، تهیه محتوای دیجیتال برای آموزش الکترونیکی اپراتورهای ملی در هر بازار.
 • کلیه مدارس گردشگری اکنون کلاس ها را بصورت کاملاً آنلاین ارائه می دهند و هزینه های تحصیل در این مدت به حالت تعلیق درآمد.
 • در حال همکاری با # Tech4COVID19، بستری برای جذب محل اقامت (هتل ها و اجاره کوتاه مدت) برای استفاده توسط متخصصان بهداشتی است که از ترس سرایت به خانواده قادر به بازگشت به خانه نیستند یا مایل نیستند. در این زمینه، همراه با انجمن های بخش خصوصی مانند ALEP ، AHRESP و AHP ، Turismo de پرتغال پلت فرم را به واحدهایی که می خواهند در این طرح شرکت کنند ارتقا می دهد، در حالی که صندوق 250000 یورویی را برای پشتیبانی در اختیار قرار داده است – از طریق انجمن های بخشی – صاحبان محل اقامت و هتل ، با هزینه های برق، آب، گاز و نظافت.

رومانی

تخمین زده شد که 450 هتل تا پایان ماه مارس برای مدت حداقل 3 ماه تعطیل شوند. میزان اشغال هتل های سراسر کشور در هفته اول مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل از 64٪ به 22٪ کاهش یافته است. اطلاعات بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها از 7000 اتاق از 12000 اتاق موجود در بخارست است. تخمین زده می شود که 70000 نفر از مارس تا آوریل شغل خود را از دست بدهند (اطلاعات گزارش شده در 23 مارس).

در سطح وزارت اقتصاد، انرژی و محیط کسب و کار – اداره کل گردشگری، یک سلول بحرانی در 5 مارس ایجاد شده است، که در آن پیشنهادهایی برای اقدامات با هدف تحریک گردشگری شرح داده می شود و می تواند به اپراتورها اجازه دهد تا کار کنند و استمرار اقدامات اقتصادی در 25 مارس ، شامل پرداخت بیكاری فنی از وزارت كار ، كه 75٪ از متوسط ​​حقوق ناخالص را پوشش می دهد، تأسیس شد. این اقدامات برای گروهی از کارفرمایان که مستقیماً تحت تأثیر اقدامات محدود کننده ای قرار گرفته اند که از طرف مقامات در شرایط اضطراری ، از جمله هتل ها، رستوران ها، کافه ها، موسسات سرگرمی، تحت تأثیر قرار گرفته اند).

در 11 آوریل، یک طرح کمک به ارزش 16 میلیارد RON (تقریبا 3.3 میلیارد یورو) برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) در زمینه همه گیری COVID-19 ارائه شد. این امر به سود مشاغل گردشگری نیز خواهد بود.

عربستان سعودی

ارزیابی دقیق تأثیر همه گیر بر گردشگری KSA دشوار است اما گسترش آن به تعدادی از بازارهای اصلی KSA، از جمله چین و بسیاری از کشورهای اروپایی، به این معنی است که اهداف اولیه تعیین شده برای سال 2020 نیاز به بازنگری دارند. اهداف اصلی سهیمه 3.8 درصدی به تولید ناخالص داخلی ملی، در مجموع 615 هزار شغل مستقیم در صنعت گردشگری و در مجموع 633 هزار كلید اتاق در حال حاضر براساس آخرین ورودی مجدداً ارزیابی می شوند. در 3 آوریل، عربستان سعودی اعلام كرد SAR 9 بسته ای میلیاردی (2.4 میلیارد دلاری) به عنوان یارانه اضافی به حقوق بخش خصوصی برای کارمندان ملی که در شرکت هایی که بیشتر تحت تأثیر مالی COVID-19 قرار دارند، کار می کنند. این بخش گردشگری (شرکت ها و همچنین SME ها) را شامل می شود زیرا به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند. این در پی اقدامات بعدی است که دولت عربستان سعودی برای کاهش تأثیر ویروس کرونا در فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی، به ویژه اشتغال ، اتخاذ کرده است.

دولت از پنجشنبه ، 28 مه ، 2020، کاهش تدریجی محدودیت های قفل ویروس کرونا را تصویب کرده است. این در سه مرحله (با مرحله سوم در 21 ژوئن) اجرا می شود در حالی که همچنان به دستورالعمل های پیشگیری و فاصله اجتماعی توسط وزارت بهداشت پروازهای عمره و پروازهای بین المللی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می آیند.

اقدامات دیگری که توسط وزارت گردشگری عربستان و سایر نهادهای دولتی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 و با تأثیرات خاص برای گردشگری برای اطمینان از ایمنی عمومی انجام شده است، شامل موارد زیر است:

1. تعلیق موقت تأسیسات ویزای نوع گردشگران به ویروس کرونا به کشورهایی که بیشترین تأثیر را بر اساس استانداردهای بهداشتی از طرف مقامات بهداشتی سعودی دارند.

2. لغو و به تعویق انداختن کنفرانس ها ، نمایشگاه ها و رویدادها به منظور محدود کردن شیوع ویروس و آسیب آن.

3- هر کسی که از خارج از پادشاهی برگردد، قبل از بازگشت به کار یا اجازه بیرون رفتن در انظار عمومی، به مدت 14 روز در خانه قرنطینه خواهد شد.

4- تعلیق کلیه پروازها به داخل / خارج از پادشاهی عربستان سعودی

5- ممنوعیت حرکت بین مرزهای هر 13 استان به استثنای شرایط اضطراری و مسافران با تأیید قبلی.

جمهوری اسلواکی

براساس اداره آماری جمهوری اسلواکی، در مارس 2020 تعداد کل بازدید کنندگان در مراکز اقامتی 65٪ کاهش یافته است که از این تعداد بازدید کنندگان داخلی 63.9٪ و بازدید کنندگان بین المللی 66.9٪ کاهش یافته است، در مقایسه با مدت مشابه سال 2019. تعداد اقامت در شب 56٪ نسبت به سال قبل کمتر بود. اقامت شبانه توسط بازدید کنندگان داخلی بیش از 70 درصد است. بازدید کنندگان به طور متوسط ​​3.4 شب را در مراکز اقامتی گذرانده اند، از جمله بازدید کنندگان داخلی 3.6 شب و خارجی 2.9 شب.

تعادل کل سه ماهه اول به طور قابل توجهی تحت تأثیر کاهش مارس در تعداد بازدید کنندگان و همچنین اقامت شبانه در ارتباط با اقدامات ضد ویروس کرونا قرار گرفت. در سه ماه اول سال 2020: 1.1 میلیون بازدید کننده در اسلواکی اسکان داده شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13.7 درصد کاهش نشان می دهد. تعداد اقامت های شبانه با کاهش 10.6 درصدی به 3.1 میلیون نفر رسید. 699 572 بازدید کننده داخلی از مراکز اقامتی بازدید کرده اند ، تعداد آنها 12.9٪ نسبت به سال قبل کاهش یافته است. آنها 2.0 میلیون شب را در مراکز گردشگری گذراندند. تعداد بازدیدکنندگان بین المللی با 14.9٪ کاهش به 383 018 بازدید کننده رسید، تعداد اقامت در شب به 1.0 میلیون نفر رسید که نشان دهنده کاهش 12.2٪ در سال است.

از 7 آوریل، طبق انجمن هتل ها و رستوران های اسلواکی (AHRS)، مشاغل تقریبا 68000 کارمند (63٪ از کارمندان در خدمات اقامت و پذیرایی) مستقیماً در معرض خطر قرار دارند. با دستور دولت هتل ها و رستوران ها تعطیل شده اند. کلیه امکانات اقامتی و بیش از 90٪ امکانات پذیرایی هیچ درآمدی ندارند. انتظار میرود امسال تقاضای گردشگران داخلی 50٪ و گردشگران خارجی 60٪ کاهش یابد. این به معنای کاهش تقریبا 9.5 میلیون شبانه روزی در مقایسه با 2019 است.

دولت در تاریخ 29 مارس 2020 بسته اقتصادی “کمک های اولیه” را به دلیل ویروس کرونا تصویب کرد که باعث تعطیلی مشاغل گردشگری خواهد شد. دولت در حال برنامه ریزی برای بازپرداخت 80٪ حقوق دریافتی افراد شاغل در تسهیلاتی است كه مجبور به تعطیلی آنها شده اند. همچنین بسته به افت درآمد مشاغل آسیب دیده، به افراد خود اشتغالی و کارمندان غرامت پرداخت می شود. علاوه بر این، 500 میلیون یورو ضمانت بانکی در هر ماه ارائه می شود تا به بانک ها اجازه دهد هزینه های مشاغل را تحت شرایط مناسب پس دهند.

از 21 مه 2020، کلیه افرادی که اقامت دائم یا موقت در جمهوری اسلواکی دارند و به اتریش، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، لهستان، اسلوونی و سوئیس سفر می کنند از شرایط قرنطینه و نیاز به ارائه یک RT منفی معاف خواهند شد. -PCR تست COVID-19 به شرطی که ظرف 24 ساعت به خاک جمهوری اسلواکی برگردند. پیش از این، هر شخص باید فرم مربوط به زمان عزیمت را پر کند، که در مرز توسط عضو نیروی پلیس تأیید می شود. گزینه انجام سفرهای کوتاه حداکثر 24 ساعته به هشت کشور خارجی بدون قرنطینه اجباری پس از بازگشت از 27 ماه مه به 48 ساعت افزایش خواهد یافت. تمدید تا 48 ساعت می تواند راه را برای مثال دیدار با خانواده، روابط در مقصد های دورتر و غیره.

در 20 ماه مه، دولت دستوری را از وزارت کشور تصویب کرد که طبق آن، ورود به خاک جمهوری اسلواکی فقط در گذرگاه های مرزی و فرودگاه های انتخابی امکان پذیر خواهد بود. تعداد افراد مجاز به عبور از مرز نسبت به دوره قبل افزایش خواهد یافت. بررسی های مرزی اسلواکی با اتریش ، جمهوری چک ، لهستان و مجارستان تا 26 ژوئن تمدید شده است.

پروازهای مدنی به / از فرودگاه براتیسلاوا از تاریخ 13 مارس، 2020، تا اطلاع ثانوی یا حداقل تا 28 مه ، 2020 ممنوع است.

در 20 مه، آخرین مرحله از بین بردن محدودیت های مربوط به ویروس کرونا آغاز شد. این بدان معناست که: کلیه فروشگاهها، از جمله مراکز خرید، مجاز به افتتاح با تعداد افراد (1 نفر در هر 15 متر مربع) هستند. فروشگاه ها و رستوران ها می توانند تا ساعت 10 شب باز باشند. امکانات ورزشی داخل سالن ممکن است برای باشگاه های ورزشی و اعضای آنها باز باشد (برای عموم مردم). امکانات ورزشی در فضای باز ممکن است برای عموم آزاد باشد. تئاترها و سینماها ممکن است با حداکثر 100 نفر باز باشند. و رستوران ها می توانند محل های داخلی خود را با حداکثر 2 نفر یا یک خانواده در هر میز باز کنند. از روز یکشنبه هنوز مغازه ها باز نخواهند شد و گوشه و کنار بچه ها در مراکز خرید فعلاً بسته هستند.

اسلوونی

از 23 مارس، به دلیل قفل کردن، عملاً هیچ فعالیت تجاری گردشگری در اسلوونی وجود ندارد. ارقام رسمی در مورد وضعیت گردشگری اسلوونی در ژوئن سال 2020 در دسترس خواهد بود.

وزارت توسعه اقتصادی و فناوری در حال تماس مداوم با انجمن های مهم صنعت ملی برای نظارت بر وضعیت و بحث در مورد اقدامات احتمالی برای کاهش تأثیر COVID-19 در بخشهای مختلف، به ویژه گردشگری است. گروه ویژه دولت و خبرگان برای تهیه اولین بسته اقدامات قانونی برای کمک به SME ها در همه آسیب پذیرترین بخش های اقتصادی، از جمله بخش گردشگری، ایجاد شده است. به دنبال آن بسته دوم اقدامات دولت، كه بطور خاص در بخشهاي خاص اقتصاد متمركز خواهد شد و بر اساس خسارت و داده هاي واقعي برآورد شده است.

اولین بسته اقدامات مربوط به مشاغل گردشگری خواهد بود و به قوانین مالیاتی مربوط می شود (طولانی شدن موقت پرداخت مالیات شرکت ها، پرداخت طولانی شدن مالیات بر درآمد، پرداخت کلیه تضمین های بهداشتی و بازنشستگی برای کارکنانی که نمی توانند کار کنند تحت پوشش دولت قرار می گیرند)، قوانین بانکی (طرح های اعتباری برای حفظ نقدینگی شرکت ها)، اقدامات در زمینه قانون کار.

آفریقای جنوبی

صندوق کمک به گردشگری، که از 7 آوریل در دسترس است، کمک بلاعوض محدودی را به شرکتهای کوچک و متوسط ​​در زنجیره ارزش گردشگری ارائه می دهد تا از پایداری آنها در حین و بعد از اجرای اقدامات دولت برای جلوگیری از گسترش Covid-19 در آفریقای جنوبی. با كمك 50000 ZAR برای هر واحد، بودجه كمك می تواند برای یارانه دادن هزینه های مربوط به هزینه های ثابت، هزینه های عملیاتی، تداركات و سایر موارد هزینه فشار مورد استفاده قرار گیرد. دسته بندی های واجد شرایط برای درخواست صندوق امداد گردشگری شامل موسسات اقامتی، مهمان نوازی و خدمات مرتبط، مسافرت و خدمات مرتبط است.

اسپانیا

دولت اسپانیا تصویب کرده است. چهار بسته اصلی اقدامات اقتصادی و اجتماعی برای مبارزه با بیماری همه گیر تاکنون، در 12، 17، 31 مارس و 21 آوریل تصویب شده است. اقدامات عبارتند از:

اقدامات مالیاتی

 • افزایش انعطاف پذیری رژیم به تعویق انداختن مالیات در سال 2020: این امکان برای SME ها و کارمندان خود اشتغالی وجود دارد که بنا به درخواست آنها ، پرداخت مالیات را به مدت شش ماه به تعویق بیندازند و از یارانه های نرخ بهره بهره مند شوند (تخفیف تا سقف 14000 میلیون یورو تخمین زده می شود).
 • تمدید تا 20 مه مهلت مهلت آوریل برای تشکیل پرونده های مالیاتی توسط SME ها و کارگران خود اشتغالی (طبق تخمین مقامات برای تزریق نقدینگی تا 3،558 میلیون نفر).

معافیت 50 درصدی

 • معافیت های بیمه اجتماعی کارفرما، از فوریه تا ژوئن سال 2020 ، برای کارگران با قراردادهای ناپیوسته دائمی در بخش گردشگری و فعالیت های مرتبط.

اقدامات دیگر

 • انتشار رهنمودهای بخشی:

 (الف) دستورالعمل های وزارت کار و اقتصاد اجتماعی در مورد نحوه کار در جنبه های مربوط به نیروی کار در زمینه ویروس کرونا ،

(ب) دستورالعمل های وزارت صنعت ، تجارت و جهانگردی در مورد اقدامات خوب برای مشاغل و کارگران بخش گردشگری.

 • تسهیلات ویژه مالی ICO به مبلغ 400 میلیون یورو برای حمایت از طریق تأمین نقدینگی، بنگاه ها و کارگران خود اشتغالی در بخش گردشگری تحت تأثیر COVID-19.
 • اقدامات حمایت از بخش گردشگری و فعالیت های مرتبط: تسهیلات مالی ICO فوق الذکر و معافیت فوق الذکر از مشارکت های تأمین اجتماعی کارفرما برای کارگران با قراردادهای ناپیوسته دائمی در بخش گردشگری و فعالیت های مرتبط.
 • دولت یک خط جدید تضمین از طریق بانک توسعه ملی تا سقف 100 میلیارد یورو افتتاح کرده است تا بخش مالی نقدینگی شرکت ها و کارگران خوداشتغال را برای تأمین سرمایه در گردش، پرداخت قبوض و سایر نیازها برای حفظ عملیات و محافظت از فعالیت اقتصادی و اشتغال است. در تاریخ 21 آوریل، خط تضمین دولت ICO برای پوشش مقاله تجاری بازاریابی با درآمد ثابت (MARF) تمدید شد.

اگر COVID-19 باعث ایجاد اختلال در شرکت ذینفع شده باشد، تعویق بازپرداخت اصل و / یا سود وام دریافتی از وزارت صنعت، تجارت و جهانگردی. انعطاف پذیری در روشهای دستیابی و بازپرداخت وامها یا کمکهای وزارت صنعت در تاریخ 31 مارس افزایش یافته است.

تعلیق بهره و پرداخت اصل وام هایی که قبلاً توسط دبیرخانه امور خارجه جهانگردی اعطا شده بود.

 • به تعویق انداختن سود پرداخت و / یا اصل وام توسط مناطق به شرکت ها و کارگران خوداشتغال تحت تأثیر بحران.

اقدامات کارگری

 • حمایت بهتر از کارگران در حبس احتیاط و / یا از COVID-19 رنج می برند: کارگران و کارمندان دولت در حبس احتیاط یا تحت تأثیر ویروس کرونا از رژیم اعمال می شوند که به دلیل حوادث محل کار ترک می کند به جای مرخصی به دلیل بیماری منظم.
 • تغییر در برنامه های تعدیل شغل موقت به منظور جلوگیری از (و منع در حین قفل) اخراج کامل با ارتقا بیکاری موقت (تعلیق استخدام) یا کاهش زمان کار.

سوئد

از 21 مارس، اتحادیه هتل و رستوران گزارش داد که 10 هزار کارگر هتل و رستوران به اخطار رسیده اند و 10 هزار کارگر ساعتی و آزمایشی دیگر شغل خود را از دست خواهند داد. به غیر از این تعداد، بخشهای دیگری نیز به خدمات مختلف و همچنین در حوزه فرهنگی متصل هستند که به طور گسترده تحت تأثیر قرار می گیرند اما هیچ آماری در دسترس نیست. همچنین در بخش حمل و نقل مشکلات بزرگی وجود دارد. به عنوان مثال ، SAS موقتاً 90٪ نیروی کار خود را اخراج کرده است ، که 10000 شغل را تحت تأثیر قرار می دهد اما برای تردد مسافران در داخل اتوبوس ها ، تاکسی ها ، کشتی ها و غیره نیز بسیار مهم است.

هتل های سه شهر بزرگ کاهش میزان اشغال را گزارش کرده اند. در استکهلم میزان اشغال در مارس 12 درصد بود، در حالی که در سال گذشته 84 درصد بود. به همین ترتیب، میزان اشغال در گوتنبرگ 17٪ (در مقایسه با 79٪) و 22٪ در Malmo (در مقایسه با 73٪) بود.

دولت سوئد مبلغی را به عنوان بسته بحران 300 میلیارد کرون برای کمک به مشاغل دشوار اعلام کرد. علاوه بر اقدامات با هدف تجارت، از جمله گردشگری، این بسته شامل تضمین های اعتباری برای شرکت های هواپیمایی در سال 2020 حداکثر 5 میلیارد کرون است که 1.5 میلیارد کرون برای SAS در نظر گرفته شده است.

سوئیس

در سال 2020 انتظار می رود که بخش گردشگری سوئیس کاهش اقامت شبانه و گردش مالی را در مقیاسی مشاهده کند که برای دهه ها دیده نشده است. بر اساس پیش بینی های گردشگری در تاریخ 28 مه 2020 توسط موسسه تحقیقات اقتصادی فناوری KOF ، SECO فرض می کند 31 درصد اقامت شبانه در هتل ها را برای سال گردشگری 2020 (نوامبر 2019 تا اکتبر 2020) در سوئیس کاهش دهد. برای سال گردشگری 2021 رشد اقامتی شبانه در هتل 42٪ پیش بینی می شود. این بدان معناست که اقامت شبانه در هتل در سال 2021 احتمالاً کمی کمتر از سطح سال 2019 خواهد بود.

اقدامات فوری قبلاً از ماه فوریه در چارچوب ابزارهای ترویج سیاست گردشگری اجرا شده است. تمرکز بر فعالیت های اطلاعاتی و مشاوره ای و همچنین اقدامات برای پر کردن تنگناهای نقدینگی بود.

از 9 مارس 2020، انجمن سوئیس اعتبار هتل SGH تعلیق استهلاک (حداکثر 12 ماه) و تأمین مالی گذشته نگر سرمایه گذاری (به طور کلی حداکثر مبلغ 500000 CHF) را که شرکت های اقامتی انجام داده اند، به مشتریان خود ارائه داده است. در سال 2018 و 2019 از طریق جریان نقدی خود ، به منظور تسهیل گلوگاه های نقدینگی. تا 20 مه 2020، دو سوم مشتریان SGH از این پیشنهادات استفاده کرده اند (تعلیق های استهلاک: کل 11.7 میلیون CHF برای 150 تعهد؛ سرمایه گذاری سرمایه گذاری 2018/19: 7.2 میلیون CHF برای 23 تعهد). بعلاوه ، در 20 مارس 2020، شورای فدرال تصمیم گرفت برای بازپرداخت وام اضافی به منظور حمایت از اقدامات SGH خودداری کند. این تصمیم باعث می شود که سرمایه گذاری مجدد SGH به طور دائمی 5.5 میلیون CHF افزایش یابد.

در یک جلسه فوق العاده در آغاز ماه مه، پارلمان سوئیس 40 میلیون CHF اضافی برای گردشگری سوئیس (ST) برای سال های 2020 و 2021 را تأیید کرد. به عنوان یک شرط عمومی برای استفاده از بودجه، شرط بندی شد که از این بودجه برای کاهش بار شرکای گردشگری ST استفاده می شود. علاوه بر این ، بودجه اضافی برای ترویج گردشگری پایدار با تمرکز بر گردشگری داخلی استفاده می شود. علاوه بر این، اشاره شد که بودجه اضافی باید برای ارائه پیشنهادات با قیمت جذاب استفاده شود، تا اطمینان حاصل شود که همه توانایی تعطیلات در سوئیس را دارند.

در سوئیس، توقف قانونی موقت صنعت آژانس مسافرتی در مورد ادعاهای مشتری ناشی از پیش فرض سرویس مسافرتی از 21 مه اعمال شد. بن بست قانونی تا 30 سپتامبر 2020 معتبر است و به شورای فدرال مهلت می دهد تا راه حل های احتمالی را برای بخش آژانس مسافرتی بررسی کند و پیشنهادی را به پارلمان ارائه دهد.

علاوه بر این، شورای فدرال تصمیم گرفته است تا از خطوط هوایی پشتیبانی کند. با این کار، مجلس شرایط را برای حمایت تعیین کرده است. شورای فدرال باید اطمینان حاصل کند که تا 30 سپتامبر سال 2020 مبلغ پرداختی برای پروازهای لغو شده به دلیل ویروس کرونا را به آژانس های مسافرتی بازپرداخت خواهند کرد ( پایان توقف قانونی) ، مشروط به یک راه حل یکنواخت اروپایی در مورد روش های بازپرداخت.

اقدامات کلی اقتصادی با اهمیت برای صنعت گردشگری: به دلیل تعطیلی شرکت ها و کاهش تقاضا، بسیاری از شرکت ها برای تأمین هزینه های جاری خود علیرغم جبران خسارت کار کوتاه مدت، منابع مالی نقدینگی را کاهش می دهند. یک بسته اقدامات تکمیلی، به صورت وام های تضمینی COVID برای جلوگیری از به خطر افتادن شرکت های اساسی حلال طراحی شده است: شورای فدرال یک برنامه تضمین 40 میلیارد CHF را برای اطمینان از SME های تحت تأثیر قرار داد (شرکت های خصوصی، مشارکت ها، اشخاص حقوقی) وامها را از بانکها دریافت کنید. شرکتهای تحت تأثیر باید بتوانند مبالغ اعتباری حداکثر 10٪ گردش مالی یا حداکثر 20 میلیون CHF را به سرعت و به راحتی دریافت کنند. علاوه بر این، ابزار جبران خسارت کوتاه مدت کار، جبران خسارات شغلی موقت و حفظ شغل را ممکن می کند. با توجه به شرایط استثنایی اقتصادی کنونی، افرادی که به صورت معین، موقت یا مانند کارفرما کار می کنند و همچنین افرادی که در دوره کارآموزی هستند نیز به شدت تحت تأثیر قرار می گیرند. به همین دلیل، حق جبران خسارت کوتاه مدت کار تمدید می شود و روند درخواست ساده می شود.

ترکیه

اقدامات زیر در ترکیه برای حمایت از مشاغل گردشگری در بحران COVID-19 در حال انجام است:

 • وام بانکی برای بازپرداخت پیش پرداخت برای رزروهای اولیه ارائه می شود.
 • پرداخت های تأمین اجتماعی به مدت 6 ماه به تعویق می افتد.
 • آژانس های مسافرتی دارای گواهینامه وزارت مجاز هستند تا پایان ماه آوریل بدون باز کردن محل کار خود به صورت آنلاین کار کنند.
 • بدهی تسهیلات گردشگری واقع در زمین های عمومی به مدت 6 ماه به تأخیر افتاد.
 • فعالیت قایق های مسافرتی یک روزه ، دارای گواهی وزارت فرهنگ و جهانگردی، متوقف شد.
 • برنامه ارائه اسناد مربوطه برای دریافت گواهینامه از وزارت فرهنگ و جهانگردی برای افتتاح خدمات و خدمات گردشگری برای سرمایه گذاری های گردشگری واقع در زمین های عمومی و با سررسید 1 آوریل 2020 منجمد است.
 • وام های بانکی سوئیفت برای آژانس های گردشگری در مقیاس کوچک و بدون نیاز به بازپرداخت به مدت 6 ماه ارائه می شود.
 • مالیات محل اقامت در هتل ها و امکانات گردشگری تا نوامبر سال 2020 لغو می شود.

انگلستان

بازدید از انگلستان و دپارتمان دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش همکاری نزدیکی با صنعت برای کنترل و واکنش به شیوع COVID-19 داشته اند. گروه پاسخگویی به رویدادهای صنعت جهانگردی (TIER) و شورای صنعت جهانگردی هر دو به صورت هفتگی تشکیل جلسه داده اند.

همچنین از طریق یک مرکز مشاوره مشاوره ای برای گردشگری و رویدادهای تجاری تحت تأثیر COVID-19 ارائه می دهد. این اطلاعات خاص بخش ، طیف وسیعی از منابع مشاوره ای دولت انگلستان را برای مشاغل ، کارمندان و مصرف کنندگان اضافه می کند.

نخست وزیر استراتژی بازیابی COVID-19 دولت انگلستان را در 11 مه تنظیم کرد. اکثر مشاغل گردشگری و مهمان نوازی در مرحله 3 قرار دارند. فرض برنامه ریزی فعلی دولت این است که این مرحله زودتر از 4 ژوئیه نخواهد بود ، منوط به پنج آزمون توجیه برخی یا تمام اقدامات زیر ، و همچنین توصیه های دقیق علمی بیشتر ، ارائه شده به زمان نزدیکتر است. علاوه بر این، سه نیروی کار جدید به رهبری وزیران ایجاد شده اند که برنامه ریزی می کنند چگونه بخش های بسته می توانند با خیال راحت بازگشایی شوند ، تمرکز بر بارها و رستوران ها ، تفریح ​​و تفریح، از جمله گردشگری، فرهنگ و میراث، کتابخانه ها، سرگرمی و ورزش و هواپیمایی بین المللی چالشهایی که این بخش با آن روبرو است. گروه های کاری تفریحی و تفریحی بخشی وظیفه دارند:

 • شناسایی و حل مسائل عملی مربوط به راهنمایی مربوط به بخش خاص
 • تدوین یک برنامه کل بخش برای انتشار و اجرای راهنمایی
 • فراهم آوردن تالار گفتگوی ویژه متخصصان بخش برای به روزرسانی و تغذیه در زمینه توسعه راهنمایی
 • بحث درباره اقدامات / به روزرسانی ها از نیروی کار تفریحی و اوقات فراغت
 • فرصت دادن به ذینفعان جهت ارائه مستقیم سوالات / پیشنهادهای مرتبط با راهنمایی به وزرا

انگلیس همچنین اعلام کرده است که برای مسافرانی که وارد انگلیس می شوند 14 روز قرنطینه وجود دارد. جزئیات بیشتر سیاست به زودی مشخص خواهد شد و برای اطمینان از متناسب بودن اقدامات، نکات بررسی منظم وجود خواهد داشت. همانطور که در اجلاس فوق العاده وزیران جهانگردی G20 در ماه آوریل توافق شد، انگلیس به کار خود از طریق انجمن هایی مانند G20 و OECD ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که مقدمه و حذف محدودیت های سفر با شرایط ملی و بین المللی هماهنگ و متناسب است و اطمینان از امنیت مسافران.

در حال حاضر با دولت انگلیس در حال کار است تا یک کمپین بهبودی را برای ارتقا گردشگری انگلیس پس از پایان همه گیری ایجاد کند. صنعت گردشگری انگلستان از 200000 SME تشکیل شده است و 1.6 میلیون نفر به طور مستقیم در آن مشغول به کار هستند. این تأثیر تقریباً فوری است و مشاغل گردشگری علی رغم حمایت دولت از قبیل طرح حفظ مشاغل در حال حاضر در حال از دست رفتن هستند.

این تأثیر در هنگام شیوع نگرانی فوری همه مشاغل است و بازدیدکنندگان در سراسر جهان در قفل هستند. در بسته های بازیابی باید احساسات مصرف کننده، پشتیبانی تجاری، پشتیبانی محصول ، بازاریابی و هماهنگی صنعت بررسی شود. بازار داخلی احتمالاً ابتدا باز خواهد گشت ، اما تمرکز باید بر روی زنده ماندن این بخش باشد.

یک صندوق 1.3 میلیون GBP برای حمایت از سازمانهای مدیریت مقصد (DMO) در دوره COVID-19 اداره کرده است. این طرح کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که DMO ها همچنان به پشتیبانی حیاتی و راهنمایی های تخصصی صدها هزار مشاغل کوچک و متوسط ​​که بخش گردشگری انگلیس را تشکیل می دهند، ارائه می دهند. این طرح هزینه های حداکثر دو نفر از کارکنان را با آستانه بالاتر 2500 پوند انگلیس برای هر کارگر در ماه و حداکثر 5000 پوند برای هزینه های عملیاتی طی یک دوره سه ماهه پوشش می دهد. این طرح باید از مشاغل خط مقدم و پست های ارتباطی (نه بازاریابی یا سایر کارها) پشتیبانی کند.

حمایت دولت از مشاغل گردشگری و مهمان نوازی عموماً تحت عناوین حمایت از اشتغال و حمایت از نقدینگی قرار دارد. مثالها عبارتند از:

 • یک طرح حفظ شغل که در آن کارفرمایان کوچک و بزرگ واجد شرایط تقاضای کمک هزینه دولت برای 80٪ حقوق کارگران تا 2500 GBP در ماه خواهند بود. این طرح به تاریخ 1 مارس تغییر خواهد یافت. در 12 ماه مه، وزیر امور خارجه این طرح را تا پایان اکتبر سال 2020 تمدید کرد و جزئیات بیشتر تا پایان ماه مه به اشتراک گذاشته خواهد شد.
 • در 17 مارس، دولت انگلیس یک بسته نجات مالی 330 میلیارد GBP برای حمایت و محافظت از مشاغل تحت تأثیر COVID-19 ، از جمله مشاغل در بخش های خرده فروشی ، مهمان نوازی و اوقات فراغت، اعلام کرد. این شامل:

طرح وام قطع وقایع تجاری (CBILS) برای SME های دارای گردش مالی حداکثر 45 میلیون GBP دسترسی به پشتیبانی مالی حیاتی را آسان می کند. دولت مبلغی را که بنگاه های اقتصادی می توانند از طریق طرح وام قطع تجارت در کرونا ویروس از 1.2 میلیون پوند به 5 میلیون پوند افزایش دهند  افزود و اطمینان حاصل کرد که مشاغل می توانند به ماه های اول آن بودجه بدون بهره دسترسی پیدا کنند  زیرا دولت 6 ماه اول پرداخت سود را پوشش می دهد .

 • طرح برگشت وام برای ارائه وام های حداکثر 50،000 پوندی برای سود دهی به مشاغل کوچک با 100٪ ضمانت دولت برای وام دهندگان. وام های برگشت برگشت اکنون برای برنامه های مشاغل کوچک و کوچک تحت تأثیر شیوع COVID-19 باز است.
 • به تعویق انداختن سه ماهه بعدی پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت ها ، تا پایان ماه ژوئن – که نشان دهنده تزریق 30 میلیارد پوند انگلیس به اقتصاد است. این بدان معناست که هیچ مشاغلی در مارس ، آوریل یا مه هیچ مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نخواهد کرد. و آنها تا پایان سال مالی فرصت دارند تا این قبض ها را بازپرداخت کنند.
 • 20 میلیارد پوند حمایت مالی مستقیم از مشاغل در انگلستان از طریق تخفیف مالیاتی و کمک های نقدی برای کمک به تجارت در مدیریت جریان وجوه نقدی.

دولت های تحول یافته پشتیبانی از مشاغل را نیز اجرا کرده اند:

 • اسکاتلند: صندوق مشاغل خلاق ، گردشگری و مهمان نوازی 20 میلیون پوندی برای توزیع کمک های مالی 3000 GBP به مشاغل غیر واجد شرایط برای تخفیف نرخ با کمتر از 50 کارمند یا کمک های مالی حداکثر 25000 GBP‘در صورت امکان اثبات حمایت.
 • ولز: یک صندوق 100 میلیون پوندی برای مشاغل خرد راه اندازی کرد که 10000 GBP کمک مالی به مشاغل غیر واجد شرایط تسویه حساب نرخ تجارت با کمتر از 10 کارمند، از جمله کارمندان گردشگری ارائه می دهد.
 • ایرلند شمالی: 40 میلیون GBP قرار است برای صندوق سختی جدید با هدف مشاغل خرد ارائه شود که به دلیل تأثیر COVID-19 قادر به استفاده از طرح های پشتیبانی موجود نبوده اند و به حمایت مالی نیاز دارند.

ایالات متحده

 دولت یک بسته محرک 2 تریلیون دلاری برای همه مشاغل آزاد، با مسافرت در خط مقدم آغاز کرد، قانون گذاران با ایجاد توده های ویژه برای صنایع که از جمله خطوط هوایی، فرودگاه ها و آژانس های مسافرتی بیشترین ضربه را می بینند. شرکت های هواپیمایی مسافربری ایالات متحده تقریباً به 50 میلیارد دلار ، نیمی از کمک های بلاعوض و نیمی به وام دسترسی خواهند داشت. پس از اینکه شرکت های هواپیمایی پول فدرال را پذیرفتند، قانون آنها را از اخراج یا اخراج کارمند خط مقدم منع می کند. فرودگاه ها نیز چنین خواهند کرد  USD10 billion from the Government. هتل ها همچنین می توانند به وام هایی دسترسی داشته باشند که حداکثر 250 درصد از حقوق ماهانه یک هتل را شامل می شود. وام ها قابل بخشش هستند ، به این معنی که اگر هتلداران کارمندان خود را تا 30 ژوئن دوباره استخدام کنند، پس داده نمی شوند. جنبه های مختلفی در این لایحه وجود دارد که به مشاوران سفر کمک می کند ، اما یک مورد اصلی تأمین صلاحیت مشاوران سفر است برای درخواست 25 میلیارد دلار وام، ضمانت وام، و سرمایه گذاری های مختص شرکت های هواپیمایی مسافربری، سایر مشاغل مرتبط هواپیمایی.

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا از طریق اقدامات پشتیبانی از نقدینگی از اکوسیستم گردشگری پشتیبانی می کند:

 • ابتکار عمل سرمایه گذاری پاسخ کروناویروس به مقامات دولتی این امکان را می دهد تا مبالغ استفاده نشده را تحت صندوق های ساختاری و سرمایه گذاری اروپا جهت هدایت نقدینگی به مشاغل آسیب دیده از جمله در صنعت گردشگری هدایت کنند. این ابزار انعطاف پذیری استثنایی را فراهم می کند: صرف نظر از الزامات معمول تمرکز موضوعی ، تخصیص 2020 می تواند بین وجوه و مناطق جابجا شود ، و در جاهایی که بیشتر به آنها نیاز است مورد استفاده قرار گیرد. تأمین مالی همزمان می تواند به 100٪ افزایش یابد.
 • کمیسیون قفل یک میلیارد یورو را به عنوان تضمین صندوق سرمایه گذاری اروپا برای صدور تضمین های ویژه برای تأمین مالی موجود تا سقف 8 میلیارد یورو، تشویق بانک ها و سایر وام دهندگان برای تأمین نقدینگی 100000 SME و شرکت های کوچک متوسط ​​سرمایه گذاری اروپا.

ابتکار موقت SURE – حمایت از کاهش خطرات بیکاری در موارد اضطراری به کشورهای عضو کمک می کند تا هزینه های برنامه های ملی کار کوتاه مدت را از طریق کمک مالی تا 100 میلیارد یورو بپوشانند. واضح است که حمایت بودجه اتحادیه اروپا نمی تواند جایگزین شود اما باید مکمل اقدامات انجام شده توسط هر یک از کشورهای شما.

 • کمیسیون نیاز به استفاده کامل از انعطاف پذیری موجود در پیمان ثبات و رشد را تشخیص داد.

در تاریخ 13 مه، کمیسیون بسته ای از دستورالعمل ها و توصیه ها را برای کمک به کشورهای عضو ارائه داد تا با رعایت نکات احتیاطی بهداشتی ، محدودیت های سفر را به تدریج برداشته و پس از ماهها محصوریت ، مجدداً به مشاغل گردشگری باز شوند. هدف این راهنما این است که به مردم فرصتی برای استراحت، استراحت و هوای تازه که مورد نیاز است، بدست آورند. به محض اینکه وضعیت سلامتی اجازه می دهد، مردم باید بتوانند با تمام اقدامات ایمنی و پیشگیرانه مورد نیاز، در کشور خود در اتحادیه اروپا یا در آن سوی مرزها با دوستان و خانواده خود جبران کنند. این بسته همچنین با هدف حمایت از مشاغل و اطمینان از ادامه اروپا به عنوان مقصد شماره یک برای بازدید کنندگان، کمک می کند تا بخش گردشگری اتحادیه اروپا از بیماری همه گیر بهبود یابد.

بسته گردشگری و حمل و نقل کمیسیون شامل موارد زیر است:

 • یک استراتژی کلی برای بهبود در سال 2020 و بعد از آن؛
 • یک رویکرد مشترک برای بازیابی حرکت آزاد و رفع محدودیت ها در مرزهای داخلی اتحادیه اروپا به روشی تدریجی و هماهنگ؛
 • چارچوبی برای پشتیبانی مجدد تدریجی حمل و نقل ضمن اطمینان از ایمنی مسافران و پرسنل.

توصیه ای که هدف آن ساختن کوپن های مسافرتی به عنوان گزینه ای جذاب برای بازپرداخت وجه نقدی برای مصرف کنندگان است.

 • معیارهای بازیابی فعالیت های گردشگری با خیال راحت و به تدریج و تهیه پروتکل های بهداشتی برای مراکز پذیرایی مانند هتل ها.

منابع

International tourism refers to tourism that crosses national borders for tourism purposes (leisure, business etc.). OECD estimates are based on international tourism arrivals in the OECD area

Domestic tourism is tourism involving residents of a country travelling only within that country

OECD (2020), OECD Tourism Trends and Policies 2020, OECD Publishing, Paris, https://doi.org/10.1787/6b47b985-en

OECD, Evaluating the initial impact of COVID-19 containment measures on economic activity, 14 April 2020

OECD (2020), OECD Tourism Trends and Policies 2020, OECD Publishing, Paris, https://doi.org/10.1787/6b47b985-en

Full data for OECD countries is available at http://dx.doi.org/10.1787/888934076134. Data for Mexico, Portugal and Spain refers to 2018, while data for Spain and Iceland refers to 201

Data for Iceland, Spain, Greece refers to 2018, while data for Ireland to 2017 and for Portugal to 2016. Full data for OECD countries is available at http://dx.doi.org/10.1787/888934076134

IATA, https://www.iata.org/en/pressroom/pr/2020-03-16-01/, 16 March 2020

G20 Tourism Ministers Statement, https://g20.org/en/media/Documents/G20_Tourism%20Ministers%20Meeting_Statement_EN.pdf, 23 April 2020

10UNWTO, UNWTO World Tourism Barometer May 2020 – Special focus on the Impact of COVID-19, May 2020

WTTC, WTTC now estimates over 100 million jobs losses in the Travel & Tourism sector and alerts G20 countries to the scale of the crisis, 24 April 2020.

International Labour Organisation Sectoral Brief, COVID-19 and the tourism sector, 9 April 20 

International Labour Organisation Sectoral Brief, COVID-19 and the tourism sector, 9 April 2020

IATA, COVID-19 Puts Over Half of 2020 Passenger Revenues at Risk, 14 April 2020

STR Webinar, Europe Forecast, 2 April 2020

PEW Research Centre, https://www.pewresearch.org/fact-tank/2020/04/01/more-than-nine-in-ten-people-worldwide-live-in-countries-with-travel-restrictions-amid-covid-19/ 1 April 2020

Financial Times Global Economic Crisis – What Now? Global Digital Conference, 12-14 May, 2020, “What is the future of travel and tourism after COVID-19?”, 12 May 2020

STR webinar, COVID-19 impact on Mediterranean hotel performance, 23 April 2020  

Source: McKinsey & Company, The way back: What the world can learn from China’s travel restart after COVID-19, 11 May 2020

https://www.euromonitor.com/the-impact-of-coronavirus-on-the-global-economy/report

http://www.oecd.org/cfe/COVID-19-SME-Policy-Responses.pdf

  International Civil Aviation Organisation, Effects of Novel Coronavirus (COVID‐19) on Civil Aviation: Economic Impact Analysis, 8 May 2020  

International Civil Aviation Organisation, Effects of Novel Coronavirus (COVID‐19) on Civil Aviation: Economic Impact Analysis, 8 May 2020.

Airports Council International, Economic impact assessment of COVID-19 on the airport business, 5 May 2020

IATA, https://www.iata.org/en/iata-repository/publications/economic-reports/recovery-in-air-travel-expected-to-lag-economic-activity/, 15 May 2020.

Financial Times Global Economic Crisis – What Now? Global Digital Conference, 12-14 May, 2020, “How can airlines fly out of the danger zone??”, 12 May 2020

Emirates, https://www.emirates.com/media-centre/emirates-becomes-first-airline-to-conduct-on-site-rapid-covid-19-tests-for-passengers/ 15 April 2020.

Skift, Cruise Industry Defies New 100-Day ‘No Sail’ Order, 14 April

https://twitter.com/CLIAGlobal/status/1247272902820614144?s=20

TUI, https://www.tuigroup.com/en-en/media/press-releases/2020/2020-05-13-h1-20, 13 May 2020

Skift, Airbnb Cuts 25 Percent of Workforce and Downsizes Hotel Investments, 5 May 2020

The Hill, https://thehill.com/business-a-lobbying/business-a-lobbying/488223-restaurant-industry-estimates-225b-in-losses-from, 18 March 2020

LCI, https://www.lci.fr/population/coronavirus-restaurants-cafes-et-bars-fermes-un-million-de-salaries-dans-l-inquietude-2148069.html 

OECD Policy Note, http://www.oecd.org/coronavirus/policy-responses/from-pandemic-to-recovery-local-employment-and-economic-development-879d2913/, 27 April 2020

JRC-B3 Territorial Development, Barranco, R., Rainoldi A., Lavalle C., EU Regional impact on GDP from travel restrictions for non-residents, April 2020

OECD, Coronavirus (COVID-19)From pandemic to recovery: Local employment and economic development, 27 April 2020

 Tourism Economics, City Tourism Outlook and Ranking: Coronavirus Impacts and Recovery, 15 April 2020  

Tourism Economics, City Tourism Outlook and Ranking: Coronavirus Impacts and Recovery, 15 April 2020

https://www.visitraleigh.com/plan-a-trip/visitraleigh-insider-blog/post/support-local-businesses/

Visit Weston-super-Mare https://www.visit-westonsupermare.com/, 18 May 2020  

WTTC New measures unveiled to re-establish confidence in Travel & Tourism, 12 May 2020  

Source: U.S. Travel Association Press Release, U.S. Travel Industry Releases Guidance for “Travel in the New Normal”, 4 May 2020

https://www.unwto.org/news/unwto-launches-a-call-for-action-for-tourisms-covid-19-mitigation-and-recovery

https://www.cntraveler.com/story/how-the-four-seasons-hotel-new-york-transformed-into-a-home-for-medical-workers

https://edition.cnn.com/travel/article/hotels-turned-hospitals-coronavirus/index.html

https://www.washingtonpost.com/travel/2020/03/19/with-coronavirus-overwhelming-facilities-land-carnival-offers-its-cruise-ships-makeshift-hospitals/

For example, ‘WildEarth’ provide twice daily live and interactive safari experiences from Djuma Game Reserve in South Africa via youtube.com (www.wildearth.tv)

https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/news/2020/03/30-03-2020-coronavirus-response-investment-initiative-adopted – 30 March 2020

https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/news/2020/04/04-02-2020-coronavirus-response-investment-initiative-plus-new-actions-to-mobilise-essential-investments-and-resources – 2 April 2020  

OECD (2020), COVID-19: Tourism Policies Responses, last updated on 15 April 2020  

IATA press release, Slow Recovery Needs Confidence Boosting Measures, 21 April 2020  

https://youtu.be/lFlFkGV207A)

European Commission Press Corner, European tourism and transport package, 13 May 2020  

www.oecd.org/coronavirus/en

Travel ban and restrictions are changing very rapidly. For this reason, the annex does not provide a comprehensive list of restrictions. Please consult each country Ministry of Foreign Affairs website to see the most up to date information,  

https://oecd.github.io/OECD-covid-action-map/

BMFT, Edouard Phillippe détaille le “plan Marshall” de 18 milliards d’euros pour le tourisme, 14 May  

https://corona-navigator.de/

https://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/index.html#&panel1-1

https://youtu.be/lFlFkGV207A

http://www.tourism.gov.za/CurrentProjects/Tourism_Relief_Fund_for_SMMEs/Pages/Tourism_Relief_Fund_for_SMMEs.aspx  

https://skift.com/2020/03/30/what-the-2-trillion-u-s-stimulus-package-means-for-travel-businesses/?utm_campaign=Weekly%20Review%20Newsletter&utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=85723322&_hsenc=p2ANqtz-8lYYZO6jmzz_z1tZanXObKtKBD5d7v3Lvgc5-VnqGiETJ5FK_LFjdsW5QjgjHcy3aipZ8ceSYW5qKFs84rXzi2v1kvnA&_hsmi=85723322 – 30 March

[ زینب حاجری ]

کارشناس مدیریت جهانگردی
کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی
نایب رئیس شرکت پژوهشی - آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول آموزش شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس
مسئول تولید محتوای شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت شرکت پژوهشی-آموزشی گردشگری کاسیت نشینان زاگرس مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *